e-mail: swertz@andreswertz.com
INQUIRIES BY E-MAIL, FAX OR TELEPHONE
Prices in EURO'S. All books are complete and in good condition, unless otherwise mentioned. Where no size is given, the book is in 8vo. Orders by e-mail; further instructions will be sent upon receipt.
Prijzen in EURO'S. De beschrijvingen in deze catalogus zijn vrij beknopt, maar geven een compleet beeld van de staat waarin het boek verkeert. Bestellen via e-mail.
1 AAFJES, Bertus. Peter-Kersen-Eter. Met handgekleurde illustraties door PIET WORM. Alkmaar, Piet Worm, 1943. Oorspr. (iets verschoten) omslag. 16 p. * 1ste druk. - Oplage: 50 ex. - De Jong 15. € 450,-
2 ACHTERBERG, Gerrit. Hoonte. Amst., Breughel, 1949. Oorspr. (iets verkleurd) omslag (ontw. DIEUWKE AALBERS-KOLLEWIJN). 80 p. * 1ste druk. - Oplage: 520 genumm. ex. - Een van de 20 romeins genummerde (nr. XVIII) ex. - Bovendien is dit ex. gesigneerd. € 235,-
3 - -. Meisje. Gron., In agris occupatis, 1944. Oorspr. omslag met druk in 4 kleuren door H.N. WERKMAN. Onafgesneden. 12 p. * VOLIÈRE REEKS 2. - 1ste druk. - Oplage: 110 ex. - Mooi ex. - Cat. Hot Printing 44-g6; De Jong 25. € 1.150,-
4 - -. Radar. Amst., Balkema, 1946. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 16 p. * 1ste druk. - Oplage: 200 ex. - Typogr. verz. J. VAN KRIMPEN. - Gedrukt door Joh. Enschedé & Zonen. € 135,-
5 - -. Sintels. Bussum, Kroonder, 1944. Oorspr. omslag. 32 p. * 1ste druk. - Oplage: 500 ex. - Een van de 50 genumm. en gesign. ex. op Boston Text. - De Jong 28. € 220,-
6 ALECHINSKY, Pierre. Communication. 16 manifestations d'hypertrophie calligraphique. With 16 original lithographs. La Louvière, Editions du Daily-Bul, 1967. Orig. boards. Illustr. b/w. 20 p. * 1st edition. - Printed in 550 copies. - One of the 50 copies on Arches, numbered and signed by the artist. - Estampes 281-296; Ceuleers 24. € 400,-
7 AMICUS ende Amelius. Met 5 handingekleurde zeefdrukken door BART DROST. Geesbrug, Sub Signo Libelli, 1999. Half perkament met gemarmerde platten (bindwerk ERIK SCHOTS). Onafgesneden. 22 p. * Gedrukt in rood en zwart op cannabis papier in een oplage van 60 genummerde ex., gesigneerd door de kunstenaar. - Een van de 10 luxe ex. gebonden in half perkament en met een losse gesign. handingekleurde zeefdruk.
Een roerende sage van vriendschap en trouw uit de middeleeuwen, zeer toepasselijk geïllustreerd met handingekleurde zeefdrukken en gebonden in halfperkament met speciaal voor het boek gemarmerde platten door Eva van Breugel. € 475,-
8 ANDERSEN, H.C. De schaduw. Vertaald door M. VAN EEDEN-VAN VLOTEN. Met illustraties in hoogdruk door MIRJAM BODE. Utrecht, De Roos, 1992. Folio. Half linnen. 24, 24 p. * Oplage: 175 ex. - Typogr. verz. D. KUILMAN. - De illustraties zijn gedrukt op 18gr. zijdevloei. - D.R. 142. € 60,-
9 ANDRIAN, Leopold. Gedichte. Besorgt von MARIJKE STAPERT-EGGEN und FRANK LIGTVOET. With an orig. colour lithograph by VLADIMÍR SUCHÁNEK. Amst., Sub Signo Libelli, 1982. Half green morocco (by DAVID SIMALEAVICH). Uncut. 28 p. * Printed in 73 copies in green and black on Zerkall-Bütten. - One of the 33 in half calf; one of the 38 with the lithograph. - Breugelmans 91. € 825,-
10 - -. De tuin van de openbaring. Vertaald door ALBERT VERWEY en STEFAN GEORGE. Amst., Astèr, 1984. Rood half morocco. 47 p. * Oplage: 125 genumm. ex. - Typogr. verz. GER KLEIS. - Met prospectus. € 175,-
11 APPEL, Karel. Écrits sur Karel Appel. Paris, Éd. Galilée, 1983. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 408 p. * Contains translations in French of texts by Simon Vinkenoog, Peter Berger and Jan Vrijman; List of exhibitions etc. - This copy signed by Appel on first page. € 100,-
12 - -. Océan blessé/Gewonde oceaan/Wounded ocean. Paris, Ed. Galilée, 1982. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 376 p. * Signed by Karel Appel on title page. - Fine copy. € 150,-
13 APPEL, Karel and ALECHINSKY, Pierre. Zwart. Met gedichten door HUGO CLAUS. Voorwoord CHR. DOTREMONT. Bentveld, Landshoff, 1978. 4to. Oorspr. omslag. Geïll. z/w. 102 p. * 1ste druk. - Een van de 75 luxe ex., gesigneerd bij het colophon door HUGO CLAUS, waaraan toegevoegd 3 door ALECHINSKY en APPEL in samenwerking gemaakte etsen, gedrukt in rood en zwart op Arches, genummerd (deze ex. 4/75) en door beiden gesigneerd. - Fraai ex. met de etsen in perfekte staat. - Zeldzaam! € 2.250,-
36 APPEL, Karel - ARIEL. No. 4: KAREL APPEL Peintures Récentes. With an orig. double page lithograph in colour. Paris, Gal. Ariel, 1966. 4to. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 20 p.* ARIEL 4. - Printed in 750 copies. 245,-
14 ARIEL. No. 17: CORNEILLE Peintures récentes. With double-page lithograph in green, red, yellow and black. Paris, Gal. Ariel, 1970. 4to. Orig. lithographed wrappers. Illustr. b/w and c. 20 p. * ARIEL 17. - Printed in 750 copies. - With autograph dedication Pour madame et monsieur [X], amicalement Corneille 19/3/'80. - Donkersloot 246-247. € 475,-
15 ARMANDO. De hand en de stem. Gedichten. Met 6 losse genumm. en gesign. litho's door ARMANDO. Z. pl., (Hein Elferink, 1995). Folio. Losse katernen in rode linnen overslagdoos (Binderij Phoenix). 60 p. * Oplage: 50 genumm. en gesign. ex., gedrukt op Rives. - Fraai ex. € 1300,-
16 ASPEN MAGAZINE. No. 3: The Pop Art Issue. Designed by ANDY WARHOL and DAVID DALTON. December. In 11 Sections, in different sizes. N.Y., Roaring Fork Press, Dec. 1966. Orig. decorated cardboard box. * Section 1: Box, enclosing sections 2 - 11 + ads.;
Section 2: Music, Man, That's Where It's At! Folder, enclosing sections 3 - 6;
Section 3: Lou Reed, The View from the Bandstand;
Section 4: Robert Shelton, Orpheus Plugs in. The View From the Critic's Desk;
Section 5: Bob Chamberlain, The View From the Dance Floor;
Section 6: Peter Walker, White Wind / John Cale, Loop - Record/flexidisc;
Section 7: Bob Chamberlain, Homeward Bound: The Rand House;
Section 8: 12 Paintings from the Powers' Collection;
Section 9: Underground movie Flip Book: Snippets from Jack Smith's "Buzzards Over Bagdad" and Andy Warhol's "Kiss";
Section 10: Ten Trip Ticket Book [excerpts from papers presented at the Berkeley Conference on LSD];
Section 11: [The First and Only Edition of] The Plastic Exploding Inevitable;
(Section 12): Advertisements [Subscription form and some ephemera: Fladell, Winston, Pennett poster; Paraphernalia questionnaire; Vanguard Records pamphlet; Guild Musical Instruments flyer]
Box and contents in very good condition. - Cat. Broken Music pp. 90. € 1.150,-
17 - -. No. 7: British Box. Edited by MARIO AMAYA, designed by JOHN KOSH, Spring-Summer. In 15 Sections, in different sizes. N.Y., Roaring Fork Press, 1970. Orig. fold (sl. damaged) box. * Section 1: Box, designed by Richard Smith;
Section 2: Ossie Clark, British Knickers;
Section 3: Aspen Order Form;
Section 4: Eduardo Paolozzi, The Gay Atomic Colouring Book;
Section 5: Booklet with contributions by Mario Amaya, Michael Instone, Chr. Finch, David Robinson, Edw. Lucie-Smith and J.G. Ballard;
Section 6 [and] 7: Peter Blake, 2 Souvenirs;
Section 9: Record Texts - [see sections 10 and 11];
Section 10: Christopher Logue reads "New Numbers" / John Tavener "Three songs for Surrealists" - Record/flexidisc;
Section 11: John Lennon, "Radio Play" / Yoko Ono, "Song for John", Yoko Ono and John Lennon, "No Bed for Beatle John" - record/flexidisc;
Section 12: John Furnival, Europa & Her Bull;
Section 13: Ian Hamilton Finlay, Wave/rock;
Section 14: David Hockney, Notes on Rumpelstiltskin.
Missing is Section 8: John Lennon, London Diary 1969; Section 15 apperently does not exist. - Except the small damages to the box in (very) good condition. - See for the records Cat. Broken Music pp. 90. € 750,-
18 - -. No. 8. The Fluxus Issue. Edited by DAN GRAHAM, Guest-designer GEORGE MACIUNAS, Fall-Winter. In 14 Sections, in different sizes. N.Y., Roaring Fork Press, 1971. Orig. fold covers. * Section 1: Folder. Printed with Dan Graham, Editorial Note/Ends;
Section 2: David Antin, 3 musics for 2 voices;
Section 3: Terry Atkinson and Michael Baldwin, Hot/Cold book;
Section 4: Philip Glass, 1+1 for one player and Amplified Table-Top;
Section 5: Jackson MacLow, Young Turtle Assymetries [explained in section 10] / La Monte Young, Drift Study 31 1 69 [explained in section 7] - record/flexidisc;
Section 6: Richard Serra, Lead shot [and on reverse:] Steve Reich, Pendulum Music;
Section 7: La Monte Young, Notes on Continious periodic composite sound waveform - [see section 5];
Section 8: Lecture on Moving [with on reverse] Selection of slides from "North East Passing;
Section 9: Jo Baer, Art & Vision: Mach bands;
Section 10: Jackson Mac Low, "Young Turtle asymmetries" - [see section 5];
Section 11: Ecologic projects - Dennis Oppenheim - Robert Morris;
Section 12: Robert Smithson, Strata;
Section 13: Edward Ruscha, Parking Lot;
Section 14: Subscription/order form.
In (very) good condition. - See for the record Cat. Broken Music pp. 90. € 950,-
19 BANTZINGER, C.A.B. Aladin en de geest van de ring in de ondergrondsche tuin. Tekening in O.I. inkt met enkele retouches in wit, gesign. Bantzinger. 30.5 x 19.5 cm. * Op Ingres. € 325,-
20 BAUHAUS - FRICKE, Roswitha. Bauhaus Fotografie. Düsseldorf, Marzona, 1982. Orig. cloth with dustwrappers. Illustr. b/w. 320 p. * Fine copy. € 130,-
21 BAUMEISTER - GROHMANN, Will. Willi Baumeister. Life and work. N.Y., Abrams, 1966. 4to. Cloth with (damaged) dustwrappers. With nearly 200 illustr. i.a. mounted colour plares. 362 p. * With the illustrated Catalogue raisonné. - Freitag 468. € 200,-
22 BAYER, Herbert. - DEUTSCHLAND AUSTELLUNG Berlin am Funkturm. Berlin, 1936. Orig. wrappers (design by HERBERT BAYER). Designed throughout by HERBERT BAYER, using photomontages, and printed in blue, red, black and sepia. 28 p. * Cover very sl. smoothed, but overall in very good condition. - Rare publication, originally published as an insert in the German design magazine "Gebrauchsgraphik". € 1.550,-
23 - -. - DAS WUNDER DES LEBENS. Austellung. Berlin, 1935. Orig. wrappers (design by HERBERT BAYER). Designed throughout by HERBERT BAYER, using photomontages, and printed in black and various colours. 24 p. * Cover very sl. smoothed, but overall in very good condition. - Rare publication. € 1.650,-
24 BECHER, Bernd + Hilla. Anonyme Skulpturen. Düsseldorf, Michelpresse, 1969. Large folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w. with 24 photographs. 12 p. * KUNST-ZEITUNG NO 2. - With texts in German, English and French by Pierre Restany and Bern and Hilla Becher. - Inserted: "Beilage", containing i.a. bio/bibliography Hilla and Bernd Becher. 4 p. - Printed on red paper. Fine copy. € 220,-
25 - -. [Cat. untitled]. Eindhoven, van Abbemus., 1981. Oblong 8vo. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 104 p. * Text in German. - With Dutch translation inserted. - Good copy. € 135,-
26 BEEKE, Anthon. Alphabet. Gefotografeerd door GEERT KOOIMAN. Hilversum, De Jong, 1970. 4to. Oorspr. portfolio. Met foto's door ED VAN DER ELSKEN. 30 bladen. * KWADRAATBLAD. - Tekst in 4 talen. € 250,-
27 BELLAERT, Cornelis. De Heuvelpers. Enkele kanttekeningen. Oosterhesselen, Agri Montis Pers, 1989. 4to. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 9 p. * 1ste druk. - Oplage: 29 ex. op Barcham Green. - Met een origineel specimen van elk van de 4 Heuvelpers-uitgaven los bijgevoegd. € 75,-
28 BERTRAND, Aloysius. Gaspard de la Nuit. Fantasies. Avec une introduction par F. BORDEWIJK. With 51 lithographs by METTEN T. KOORNSTRA. Utr., De Roos, 1956. 2 vols. Folio. Uncut. 92; 68 p. * Printed in 175 copies in red and black on Hahnemühle, signed by Metten T. Koornstra. - Typogr. supervision MART KEMPERS. - Each volume in orig. slipcase. - D.R. 38. € 150,-
29 BEUYS, Joseph. Zeichnungen, Aquarelle, Oelbilder, Plastische Bilder aus der Sammlung Van der Grinten. Kleve, Städtische Museum Haus Koekkoek, 1961. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 48 p. * Rare catalogue of his first one-man exhibition with texts by HANS and FRANS JOSEF VAN DER GRINTEN, published in 500 numbered copies. - Fine copy. € 850,-
30 BEUYS, Joseph, BROCK, Bazon a.o. 24 Stunden. Happening am 5. Juni 1965 in der Galerie Parnass. Itzehoe-Vosskate, Hansen & Hansen, 1965. Very small 8vo. 10.5 x 7.5 x 4.5 cm. Orig. wrappers (very sl. faded and light creases to spine). Illustr. b/w and with 3 fold-out leporello's with pictures too and the unbroken bag of flour in the cut-out interior pages. About 600 p. * Contributions by Beuys, Brock, Jährling, Klophaus, Charlotte Moorman, Paik, Rahn, Tomas Schmit and Vostell. € 335,-
31 BEUYS, Joseph - WILCZEK, Volker. Entfernter Schauplatz. Photobuch in 50 Bildern. München, Kretschmer, 1980. Orig. cardboard box. With 50 loose b/w photographs by VOLKER WILCZEK. * All photographs (15 x 21 cm) are numbered and with running commentary. - Fine condition. € 175,-
32 BIESHEUVEL, J.M.A. Avonturen van Joachim Müller. Utrecht, De Roos, 1986. 4to. Linnen. Met tekeningen door MART KEMPERS. 64 p. * Oplage 175 ex. gedrukt op Zerkall Bütten. - Typogr. verz. MART KEMPERS. - D.R. 132. € 90,-
33 BLURB. Onregelmatig verschijnend tijdschrift onder red. van SIMON VINKENOOG. Nrs. 1-8. Parijs, Eigen beheer, (April) 1950 - (Juni) 1951. 4to. In afleveringen. Met tekeningen z/w. 8 p./ aflev. * COMPLEET. - Gedrukt in een oplage van gemiddeld 200 ex. (nr. 6 in 400 ex.). - Nr. 1-3 bevatten bijdragen alleen van de hand van SIMON VINKENOOG; nr. 4, 5 en 7 bevatten gedichten van HANS ANDREUS, REMCO CAMPERT, JAN HANLO, HANS LODEIZEN, PAUL RODENKO, HUGO CLAUS; nr. 6 bevat meningen van o.a. W.F. HERMANS, AD DEN BESTEN, PAUL RODENKO; tekeningen van o.a. JAAP NANNINGA en CORNEILLE. - Nr. 6 bevat als bijlage/ingezonden mededeling een stencil inzake uitgaven van DE WINDROOS.
Toegevoegd: BLURB 1 t & m 9. Amst., De Beuk, 1962. Oorspr. omslag. Geïll. z/w. 64 p. - Bloemlezing uit 1 t/m 8 + wat nieuws. € 850,-
34 BÖLL, Heinrich. Fünf Erzählungen. With 14 lithographs by KURT LÖB. Utrecht, De Roos, 1964. Cloth. 66. p. * Printed in 175 copies on Hahnemühle. - Typogr. supervision KURT LÖB. - D.R. 65. € 95,-
35 BOLTANSKI, Christian. 20 règles et techniques utilisées en 1972 par un enfant de 9 ans. Copenhague, Berg, 1975. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 48 p. * Printed in 600 numbered copies. - Texts in Danish and French. - Fine copy. € 175,-
36 - -. Reconstitution. London, Eindhoven, Grenoble, Whitechapel, Van Abbe. Musee de Grenoble, 1990. Cardboard box containing 5 large 4to booklets (30 pp. each), illustr. b/w and c., 4 small booklets and other ephemera. € 185,-
37 BONTRIDDER, Albert. Dood hout. Inleiding L.P. BOON. Amst., Van der Peet, 1955. Oorspr. (miniem beschad.) omslag (ontw. CORNEILLE). Met tekeningen door CORNEILLE. 40 p. * 1ste druk. - De tekst is een grondige bewerking van de versie die verscheen in het tijdschrift Tijd en Mens (nr. 14, juli 1952). - Typogr. verzorging: CORNEILLE. - Slagter 46. € 95,-
38 BORDEWIJK, F. De Joodse cel. Utr., De Roos, 1981. 4to. Linnen. Met 8 tekeningen door KARIN BOUTHOORN. 56 p. * Oplage: 175 ex. op Zerkall Bütten. - Typogr. verz. H.P. DOEBELE. - D.R. 118. € 32,50
39 BOUTENS, P.C. In den keerkring. Zeven gedichten. Den Haag, Ned. Ver. voor Druk- en Boekkunst/Kunera Pers, 1942. Half perkament. Onafgesneden. 26 p. * KUNERA PERS 5. - 1ste druk. - Oplage: 210 ex. gedrukt in rood, blauw en zwart door J.F. VAN ROYEN met de "Disteltype" van Lucien Pisarro. - Wat roestvlekkig als gewoonlijk. - Laatst door hem gedrukte boek omdat Van Royen kort daarna door de Duitsers werd gearresteerd. € 165,-
40 - -. Strofen uit de nalatenschap van Andries de Hoghe uitgegeven en ingeleid door P.C. BOUTENS. Bussum, Van Dishoeck, 1919. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 76 p. * 1ste druk. - Een van de 30 ex. op Japansch papier. - Gesign. ex. - Goed ex. € 350,-
41 - -. Vergeten liedjes. Den Haag, Eigen beheer, 1909. Half perkament met blauw linnen platten, rug verguld. Onafgesneden. 84 p. * 1ste druk. - Oplage: 60 ex. op Pannekoek en gedrukt in rood en zwart door EDUARD VERBEKE. - Ex libris resten op binnenzijde band. € 375,-
42 BRECHT, George. Water Yam. Fluxus C. 27 cards in diff. sizes and a small paper container (5.6 x 9 cm) with 5 cards, all with word scores and conceptual texts. N.Y., Fluxus, ca. 1965. Plastic box with title glued on lid. 13 x 18 cm. * Fine condition. - There are many different packagings of Water Yam, as well as various printings and number of cards of the contents. € 800,-
43 BROUWERS, Jeroen. De toteltuin. Gevallen van de sfinx. Brussel, Manteau, 1968. Oorspr. omslag. 60 p. * 1ste druk. - GROTE MARNIXPOCKET 39. - Fraai ex. - Ex. met opdracht voor Pablo & Marijke van Dijk, dit "confidentieel" geworden boekje dat zij maar niet moeten lezen, en louter moeten beschouwen als aanvulling van hun "Brouwers"-collectie. Bij onze kennismaking Exel, 26.X.81 Jeroen Brouwers. - Pablo van Dijk gaf in 1981 Brouwers' Et in arcadia ego uit. € 250,-
44 BÜCH, Boudewijn. Feest. Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 21-25.III.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 met als titel "Let's have a party (Wanda Jackson.". - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 66. € 140,-
45 - -. One way ticket (Neil Sedaka). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 10-15.V.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (met variant). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 74. € 120,-
46 - -. A political blues (Little Feat). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 1-6.VII.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (met 2 varianten). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 91. € 150,-
47 - -. Precisa 3000 R Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 21-22.VI.1975, niet gesigneerd. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 met toevoeging in de titel "(A Paillard Product) voor Harry G.M. Prick" en met variant. - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 92. € 140,-
48 - -. Principia Mathematica. Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 27-28.IV.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (aldaar met in de titel de toevoeging "(Whitehead/Russel)" en variant). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 58. € 135,-
49 - -. There is a Gold mine in the sky (Pat Boone). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 11-12.VI.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976. - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 85. € 110,-
50 - -. Through the past darkly (Rolling Stones). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 1.VI.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (met 2 varianten). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 82. € 140,-
51 - -. When blue turns to grey (Cliff Richard). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 16-18.VI.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (met variant). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 86. € 130,-
52 - -. When you need a little coke and sympathy (Mick Jagger). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 2-4.VI.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (met 2 varianten). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 83. € 140,-
53 - -. Words can't say (The Quicksilver Messenger Service). Net typoscript op gewoon papier, formaat 29.6 x 20.9 cm. * In typoscript gedateerd 28-29.VI.1975, gesigneerd met pen. - Verschenen in Nogal droevige liedjes voor de kleine Gijs, 1976 (met variant). - 2x gevouwen geweest, maar in puike conditie. - Zie Verzamelde Gedichten nr. 89. € 135,-
54 BYARS, James Lee. Mr. Joseph Beuys makes the world Documenta 8. Sheet black paper, wrinkled (as issued), with the text line printed in gold. No date (1987), paper size ca. 19 x 25 cm. * In orig. black paper envelop (backside somewhat damaged due to uncarefully handling), addressed in gilt handwriting (HIS OWN!) with sender Byars / Stedelijk Van Abbemuseum / Bilderdijklaan 10 / Eindhoven / Holland and with almost unreadable post stamp. - See Schraenen, Bücher etc. 129. € 600,-
55 CANTRÉ, Jan. 5 Chansons paiënnes. 5 Gravres. Anvers, La Lumière, 1921. 25 x 21 cm. Portfolio with title woodcut on front. Loose leafed. 5 leaves + colophon. * Published in 170 copies. - One of 150 copies on Papier van Lennep. - The very fragile paper wrappers renewed with the orig. woodcut pasted on. € 395,-
56 CARTIER-BRESSON, Henri. Les Danses à Bali. With 47 b/w photographs by HENRI CARTIER-BRESSON. Texts [in French] by ANTONIN ARTAUD and BERYL DE ZOETE. Paris, Delpire, 1954. Sm.8vo. Orig. boards with (very sl. dam.) dustwrappers. 124 p. * Good copy of this rare Cartier-Bresson item. € 200,-
57 CATALOGUE EXHIBITION AMERIKANSK POP-KONST. 106 former av kärlek och förtvivlan. Stockholm, Moderna Museet, 1964. Orig. wrappers. Illustr. b/w and c., i.a. tipped-in. 116 p. * Jim Dine, Roy Lichtenstein, Claes Oldenburg, James Rosenquist, George Segal, Andy Warhol, Tom Wesselman. - printed on paper in various colours. - Good copy. € 100,-
58 - -. RÖRELSE I KONSTEN. Edited by K.G. HULTÉN. Stockholm, Moderna Museet, 1961. Large folio [57 x 11 cm]. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 32 p. with tipped in an illustr. folder, printed in blue Kort framställing av rörelsekonstens historia under 1900-talet. 14 p. * Albers, Bloc, Brecht, Bury, Calder, Duchamp, Gabo, Giacometti, Johns, Kaprow, Lissitzky, Luginbühl, Moholy-Nagy, Mortenson, Munari, Piene, Rauschenberg, Man Ray, Richter, Rot, Saint Phalle, Schöffer, Soto, Tauber-Arp, Tajiri, Tatlin, Tinguely, Vasarely am.o. - Contains contribition by W. SANDBERG. - Fine copy of this unusual long catalogue accomp. a sensational exhibition. The same exhibition, also in 1961, in Amsterdam (Bewogen Beweging) with an almost identical catalogue in Dutch langauge. - Rare; in this mint state very rare! € 67,50
59 CHAGALL, Marc. Invitation "Peintures récentes". St. Paul de Vence, Galerie "Modern Art", 1963. Folded leave. With illustration b/w. * Very special copy, which is signed in pencil by the artist and coloured by hand with fat chalk. - In good condition. € 525,-
60 - -. Sculpture, ceramics, etchings for the Fables of La Fontaine. N.Y., Valentin Gall. 1952. Sm.8vo. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 16 p. * Copy With in pencil on title page: Bonne Année 1953 Marc Chagall. € 120,-
61 CHARLES d'ORLÉANS. Poesies. Edité par GEORGES TOURNOUX. Leipzig, Kurt Wolff, 1914. 4to. Orig. vellum. Uncut, top gilt. 226 p. * Printed by Joh. Enschedé on handmade paper in 300 numbered copies. - Unnumbered copy. € 137,50
62 CLAUS, Hugo. Almanak. 366 knittelverzen. Amst., Cornamona Pers, 1982. Oorspr. linnen. Onafgesneden. Onopengesneden. ca. 366 p. * 1ste druk. - Oplage: 60 door auteur en uitgevers gesign. ex. - Een van de 44 gewoon genumm. ex. - Fraai ex. in oorspr. schuifhoes. € 380,-
63 - -. Bonjour Monsieur de Lussanet. Met een originele tekening van PAUL DE LUSSANET. Amstelveen, AMO, 1995. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 16 p. * 1ste druk. - Oplage: 35 ex., gesign. door auteur en kunstenaar. € 325,-
64 - -. Borgerocco of De dood in Borgerhout. Libretto voor een opera. Met een originele gesigneerde pentekening van HUGO CLAUS als frontispice. Amstelveen, AMO, 1995. Oorspr. karton. 66 p. * 1ste druk. - Een van de 20 luxe genumm. en gesign. ex., gedrukt op Freelife Crême en gebonden door Binderij Phoenix. - Fraai ex. in de oorspr. schuifhoes. € 675,-
65 - -. De groeten. Amst., De Bezige Bij/Poetry Internat., 2002. Oorspr. omslag. 16 p. * 1ste druk. - Ex. met opdracht voor [X] Hugo Claus. € 95,-
66 - -. Zonder vorm van proces. Een pantomime-gedicht in twee delen voor éen stem, piano, fluit, gitaar en drums en een bruitage van vijf stemmen. Met 2 litho's door PIERRE ALECHINSKY. (Brussel), Draak (Distributie Cobra), (1950). Oorspr. omslag in linosnede in rose door PIERRE ALECHINSKY. Onopengesneden. 32 p. * 1ste druk. - Oplage 120 ex. - Fraai, maar ongenummerd ex. - Estampes 64-66 € 1.150,-
67 CLAUS, Hugo en SANNES, Sanne. Oog om oog. 54 Foto's van SANNE SANNES, tekst van HUGO CLAUS (naar gedichten van Macedonios, Asklepiades, Rufinos, Paules Silentiarius, Meleager, Amarusàtaka Bhartrhani, Chandidàsa, Jinny Whang, Fujiwara no Okikaze, Herrick, Plato en Carlos Drummond de Andrade). Amst., Bezige Bij, 1964. Folio. Oorspr. gedec. karton (bovenkant rug heel licht gekreukt). 94 p. * Typogr. verz. PIETER GROOT. - Pracht exemplaar met helaas enige offset op enkele tekstpagina's. € 550,-
68 COBRA. No. 1. With double-page lithographed wrappers in blue [titles hand-coloured] by A. JORN, E JACOBSEN AND C.H. PEDERSEN, and 4 lithographs in colour by A. JORN, E. BILLE, E. JACOBSEN AND C.H. PEDERSEN. Copenhague, Wivel, March 1949. Orig. wrappers. With 35 plates and illustr. b/w. 24 p. * Good copy. - Slagter IV. € 800,-
69 COENEN, Frans. Verveling. Amst., Leendertz, (1892). Oorspr. linnen. 179 p. * DEBUUT. - Redelijk ex. - Zeldzaam. € 375,-
70 CORNEILLE. Images de New York, seize dessins. Paris, Georges Fall, 1959. Large folio (43.5 x 34.5 cm). Orig. blue portfolio. Double-page text leaf and 16 loose plates. * Printed in a limited edition of 80 signed and numbered copies in the colophon. - Preface by the artist. - In (very) good condition. € 375,-
71 CORNEILLE - COLLODI, C. Pinocchio. Une belle histoire raconté en images par CORNEILLE. With 18 silkscreens, each in one colour. Pollenza, La Nuova Foglio, 1973. Oblong 4to. (41.5 x 30.5 cm). Orig. boards with silkscreen in black on front side, with orig. dustwrappers with drawing in black and purple on front side. 82 pages with drawings and texts b/w and c. Tog. 104 p. * All pages reproduced from the drawings and manuscript. - This copy signed on title page Corneille '89. - An excellent copy of this rare publication, unknown to Donkersloot-Van den Berghe. € 2.500,-
72 COUPERUS, Louis. Babel. Amst., Veen, 1901. Linnen (ontw. JAN TOOROP). Onafgesneden. 200 p. * 1ste druk. - Licht roestvlekkig, maar fraai ex. - Braches 010618; Van Vliet pag. 212, 1; pag. 215, 5. € 150,-
73 - -. Babel. Amst., Veen, 1901. Oorspr. omslag (ontw. JAN TOOROP). Onafgesneden. 200 p. * 1ste druk. - Rug wat verbruind, maar een bijzonder mooi ex. - Braches 010618; Van Vliet pag. 212, 3. € 200,-
74 - -. De boeken der kleine zielen. Amst., Veen, 1901-1903. 4 dln. Oorspr. linnen met opdruk in goud (bandontw. THEO NEUHUYS). Onafgesneden. 266, 250; 218, 221; 179, 183; 189, 215 p. * 1ste druk. - Braches 011123; Van Vliet pag. 216, 1-4. - Miniem roestvlekkig. - Zeer fraai ex. € 700,-
75 - -. Een lent van vaerzen. Amst., Veen, 1893. Oorspr. gedec. linnen. 90 p. * 2de druk. - Gedrukt in rood en zwart. - Goed ex. - Van Vliet pag. 107, 4. € 85,-
76 - -. Zijn aangenomen zoon. Met nawoord door F.L. BASTET. Met een litho door BOB VAN BLOMMESTEIN. Amst., Sub Signo Libelli, 1980. Half linnen. Onafgesneden. 31 p. * 1ste druk. - Oplage: 100 ex. gedrukt in paars en zwart op Zerkall Bütten. - Een van de 50 ex. met de litho; een van de 25 ex. in half linnen band. - Breugelmans 55. € 180,-
77 DADA IN DE RESIDENTIE. Een rumoerige soiree. Haarlem, Carlinapers, 1973. Linnen. 28 p. * Oplage: 110 ex. gedrukt in 5 kleuren. - Diverse lettertypen; mooie typografie. - Herdruk van een artikel in De Telegraaf van 11.1.1923. € 90,-
78 DEEL, Tom van. Geen koude en honger, geen vrees. Amst., Jaap Meijer, 21 febr. 1986. Oorspr. omslag. Onafgesneden. (4), 11, (5) p. * 1ste afz. druk. - Oplage: 35 ex. gedrukt op Zerkall-Bütten. - uitgave 114. € 100,-
79 - -. Verborgen. Amst., Jaap Meijer, 1984. Linnen met stofomslag. 20 p. * 1ste druk. - Oplage: 50 ex. op Zerkall-Bütten. - Uitgave 91. € 150,-
80 DERRIERE LE MIROIR. No. 132: CHAGALL. With 2 orig. lithographs in colour (1 double-page). Paris, Maeght, 1962. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 30 p. * 1st edition. - Text by Yves Bonnefoy. - Fine copy of this scarce issue. € 800,-
81 - -. No. 135-136: PIERRE REVERDY, GEORGES BRAQUE. With original lithograph in colour on cover by BRAQUE. Paris, Maeght, 1963. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w and c. 36 p. * 1st edition. - Text by Stanislas Fumet and François Chapon. € 400,-
82 - -. No. 139-140: MIRó, ARTIGAS. With 6 lithographs in colour (4 double-page and 1 triple-page) by MIRÓ. Paris, Maeght, 1963. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 34 p. * 1st edition. - Text by André Pieyre Mandiargues. € 400,-
83 - -. No. 147: CHAGALL. With 2 orig. lithographs in colour (1 double-page) and 1 in b/w. Paris, Maeght, 1964. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 30 p. * 1st edition. - Text by Marcel Arland. - Fine copy. € 450,-
84 - -. No. 149: KELLY. With 4 orig. lithographs in colour 2 double-page) and 1 in b/w. Paris, Maeght, 1964. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w and c. 16 p. * DLM 149. - Text by Dale McConathy € 125,-
85 - -. No. 151-152: MIRó CARTONS. 26 pages lithography in colours (4 double-page) and 1 double-page b/w lithograph by JOAN MIRÓ. Paris, Maeght, 1965. Folio. Orig. wrappers. 26 p. € 340,-
86 - -. No. 179: KANDINSKY PÉRIODE PARISIENNE 1934-1944. Paris, Maeght, 1969. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w and c. 32 p. * 1st edition. - Text by Gaëtan Picon. € 190,-
87 - -. No. 193/194: MIRó, PEINTURES SUR PAPIER - DESSINS. With 3 orig. lithogr. in coulour (1 double page) and 9 lithogr. in colours (6 double page). Paris, Maeght, 1971. Folio. Orig. wrappers. Illustr b/w and c. 40 p. * 1st edition. - Text by Alechinsky and Dupin. € 475,-
88 - -. No. 231: MIRó. With 2 double-page lithographs in colour. Paris, Maeght, 1978. Folio. Orig. wrappers. Illustr. b/w and c. 28 p. € 125,-
89 - -. No. 250: HOMMAGE à AIMÉ ET MARGUERITE MAEGHT. With orig. lithograph in colour on both sides cover by SAUL STEINBERG, 19 lithographs in colour (10 double-page) by i.a. SHUSAKU ARAKAWA, JACQUES MONORY, POL BURY, PIERRE ALECHINSKY, TAPIES, BRAM VAN VELDE, JOAN MIRÓ, JEAN-PAUL RIOPELLE, RAOUL UBAC, KONRAD KLAPHECK, VALERIO ADAMI, PABLO PALAZUELO, MARC CHAGALL AND PAUL REYBEROLLE and 4 lithographs b/w by JEAN BAZAINE, ELLSWORTH KELLY, EDUARDO CHILLIDA AND CLAUDE GARACHE. Paris, Maeght, 1982. Folio. With portaits and illustr. b/w. 113 p * Contains i.a. a Catalogue raisonné of the first 249 (of 253) DLM publications. - Fine copy. € 775,-
90 DOESBURG, Theo van. Classique-baroque-moderne. (Trad. par Leonce Rosenberg). Antw., De Sikkel / Paris, Leonce Rosenberg, 1921. Orig. wrappers. Uncut. With 17 illustr. b/w. 48 p. * 1st edition in French. - Fine copy. € 225,-
91 DOYLE, Arthur CONAN. The Hound of the Baskervillers. Another adventure of Sherlock Holmes. London, George Newnes Limited, 1902. Red morocco, spine and sides richly gilt, gilt inside dentelle and leading edges, gilt edges (spine somewhat faded). With 16 plates (incl. frontispiece) from drawings by S. PAGET. (10), 359 (1) p. * 1st edition in BOOKFORM. - With "you name" on page 13, line 3. - 2 minor spots on title little rubbed; occasional light foxing, but a very attractive copy. € 1.350,-
92 DRESLER, Adolf. Deutsche Kunst und etartete "Kunst". Kunstwerk und Zerrbild als Spiegel der Weltanschauung. München, Deutscher Volksverlag, 1938. Orig cloth. Illustr. b/w. 80 p. * 1st edition. - With inlaid, printed on red paper: Gequälte Leinwand - Seelische Verwesung - Krankhafte Phantasten - Geisteskranke Nichtskönner ... Seht Euch das an! Urteilt selbst! Besuchet die Ausstellung "Entartete Kunst" ... Eintritt frei - Für Jugendliche verboten. € 100,-
93 DUCHAMP, Marcel and HALBERSTADT, V. Opposition et Cases Conjuguées / Opposition und Schwesterfelder / Opposition and Sister Squares. Paris-Brux., l'Echiquier, 1932. 4to. Orig. wrappers. With 246 illustr. of chess-boards with positions, printed in red and black. (4), 112, (3) p. * Very fine copy in the orig. cardboard packing. - With the erratum slip tipped in on the inner back cover. - Probably published in an edition of 1000 copies. - This book is a treatise on a very special endgame problem in chess. € 1650,-
94 EDDA. Cahier international de documentation sur la poésie et l'art d'avant-garde. Dir. J. LACOMBLEZ. Nos. 1-5. Brux., 1958-1964. 5 issues. Orig. wrappers. Illustr. b/w. * ALL PUBLISHED. - Rare complete set of the precursor of "Phases" with contributions by i.a. Ed. Jaguer, Seuphor, Jouffroy; illustr. i.a. Buchheister, Joostens, Baj, Corneille. € 500,-
95 ELUARD, Paul. Corps mémorable. Paris, Seghers, (1965). Orig. boards with dustwrappers designed by PABLO PICASSO. With 12 erotic photo's of nude females (2 double-page) by LUCIEN CLERGUE. 64 p. * 3rd edition. - Fine copy. € 140,-
96 ETTL, George. [[without title]. Mönchengladbach, Städtisches Museum, 1977. White cardboard box, containing title, introd. text by JOHANNES CLADDERS (4 pages), booklet "Austellungsverzeichnis" (8 pages), 10 cards printed in gold. * Limited edition of 330 copies. - Box sl. yellowed, but in good condition. € 95,-
97 EYCK, P.N. van. Bevrijding. Den Haag, De Zilverdistel, 1913. 4to. Later zwart marokijn; oorspr. omslag met etiket meegebonden. Kop verguld. Onafgesneden. 48 p. * DE ZILVERDISTEL 6. - 1ste druk. - Oplage: 55 ex. gedrukt op Japans in rood en zwart. - Typogr. verz. P.N. VAN EYCK en J.F. VAN ROYEN. - Gedrukt door Van der Wiel te Arnhem met de Hollandsche Médiéval van S.H. DE ROOS. - Mooi ex. in schuifhoes met ingeplakt exlibris van Victor van Vriesland, ontworpen door Herman Hana. - Mooi ex. € 600,-
98 - -. Bevrijding. Den Haag, De Zilverdistel, 1913. 4to. Oorspr. karton met slap perkamenten stofomslag met etiket. 48 p. * DE ZILVERDISTEL 6. - 1ste druk. - Oplage: 55 ex. gedrukt op Japans in rood en zwart. - Typogr. verz. P.N. VAN EYCK en J.F. VAN ROYEN. - Gedrukt door Van der Wiel te Arnhem met de Hollandsche Médiéval van S.H. DE ROOS. - Ongenummerd ex., volgens overlevering, uit de nalatenschap van de drukker en i.p.v. een papieren stofomslag een perkamenten omslag. - Mooi ex. € 550,-
99 - -. De tuinman en de dood. Oosterhesselen, Carlinapers, 1984. Oblong 8vo. Linnen. 10 p. * Oplage: 90 ex. gedrukt in paars en zwart. - Gecalligrafeerd door PIETER WETSELAAR. € 100,-
100 FELDMANN, Hans-Peter. 2 (very sl. damaged and stained) orig. Portfolio's with 27 Bilder booklets. Hilden, Hans-Peter Feldmann, 1968-1973. Various sizes. All with photographs. Stapled. * These artist's books, by Feldmann, belong to his most wellknown artworks. Feldmann published between 1968 and 1974 37 of these booklets, of which here are 27 present. They are published in max. 1000 copies each, stapled in grey covers with title and artist's name of front, stamped in blue (except no. [15], [26] and [30], these are without stamp on cover). - The 27 books are kept in 2 original portfolio's with ties and stamped in blue on front "FELDMANN". - The collection contains (according to the unnumbered list in "Hans-Peter Feldmann Bilder / Pictures", Düsseldorf, 3 Möven Verlag, 2002) the following editions:
1968: [1] 12 Bilder;
1969: [2] 11 Bilder (cover very sl. stained; small trace of remained tape on title page);
1970: [3] 1 Bild; [4] 7 Bilder; [5] 3 Bilder;
1971: [7] 45 Bilder; [8] 14 Bilder; [9] 9 Bilder; [10] 6 Bilder; [11] 1 Bild (back side cover very sl. stained); [12] 152 Bilder; [13] 11 Bilder;
1972: [14] 9 Bilder; [15] 5 Bilder; [16] 11 Bilder; [17] 15 Bilder; [19] 1 Bild (orig. cover MISSING and small tape remain); [20] 5 Bilder (right under corner very sl. bumped); [21] 3 Bilder; [22] 10 Bilder; [23] 8 Bilder;
1972-1973: [24] 11 Bilder (cover very sl. stained and upper richt corner sl. bumped);
1973: [25] 7 Bilder; [26] 1 Bild; [28] 1 Bild (orig. cover MISSING, annotation in blue pen in Dutch and small tape remain); [29] 3 Bilder; [30] 12 Bilder.
Nos. [1-5, 7, 8, 10, 11 and 13] are kept in one portfolio; the remaining in the other. € 14.500,-
101 FURORE. Red. PIET SCHREUDERS e.a. Nrs. -5 - 16. Amst., 1975-1983. 4to. In 19 afl. Geïll. * NIET VERDER VERSCHENEN. - Nr. 2 ontbreekt; nr. -5 beschadigd, verder in goede staat en met enige bijlagen over abonnementen. € 250,-
102 GEEL, Chr. J. van. Uit wat spint ontstaan. Bezorgd door E. DE WAARD en T. VAN DEEL. Amst., Jaap Meijer, 1975. Linnen met stofomslag. Onafgesneden. 24 p. * 1ste druk. - Oplage: 50 ex. gedrukt in blauw en zwart op geschept papier. - Uitgave 16. € 150,-
103 GIACOMETTI, Alberto. - PROSPECTUS for PAROLES PEINTES II. With etching (loosely inserted) by ALBERTO GIACOMETTI. Paris, Editions Lazar-Vernet, 1965. Folio. Orig. wrappers. Uncut. 8 p. * Contains the poems by Édith Boissonnas ("Le réduit", "l'Inconnu" and "Origines") and Giacometti's (unsigned) etching "Dans l'Atelier" (Lust, Giacometti Graphic Work no. 187), paper size 37.6 x 27.8 cm. - Printed on Johannot. - Fine copy. € 900,-
104 GILBERT & GEORGE. A Day in the Life of George & Gilbert the sculptors. London, Art for All, Autumn 1971. Orig. wrappers. With 6 photographs. 12, 4 p. * THIRD BOOKLET, published in 1000 numbered copies and stamped GG in red. - In orig. envelope with stamp Carrying on sculpting. G/G and on reverse art & project. - Fine copy. € 650,-
105 GOETHE, J.W. Het dagboek. Vertaling PETER VERSTEGEN. Utrecht, De Roos, 1998. Oorspr. linnen. Met tekeningen in kleur door DIK KLUT. 60 p. * Oplage (iets meer dan) 175 ex. - Gedrukt in het nieuwe lettertype Rosebud, ontworpen door Peter Verheul. - D.R. 151. - Toegevoegd: Letterproef van deze nieuwe letter, gedrukt in rood en zwart in een oplage van 250 ex. € 95,-
106 GOGOL, Nicolai. Dagboek van een krankzinnige. Vertaling CHARLES B. TIMMER. Met 10 etsen in aquatint door JAN MENSINGA. Utrecht, De Roos, 1969. Folio. Linnen. 47 p. * Oplage: 175 ex. gedrukt op Hanhnemühle. - Typogr. verz. KEES NIEUWENHUIJZEN. - D.R. 84. € 212,50
107 - -. De neus. Vert. door CHARLES B. TIMMER. Utr., De Roos, 1980. Linnen. Met 19 tekeningen door H. BERSERIK. 60 p. * Oplage: 175 ex. op Hahnemühle. - Typogr. verz. FRANÇOISE BERSERIK. - D.R. 114. € 55,-
108 GOSSAERT, Geerten. Experimenten. Den Haag, De Zilverdistel, 1911. Smal folio. Later zwart marokijn, rug verguld, etiket van het oorspr. vooromslag ingeplakt. Kop verguld. Onafgesneden. 52 p. * DE ZILVERDISTEL 3. - 1ste druk. - Oplage: 60 genumm. en gesign. ex. - Typogr. verz. J.C. BLOEM, P.N. VAN EYCK en J. GRESHOFF. - Gedrukt door Joh. Enschedé en Zonen met letters van Fleischmann. - In schuifhoes. € 545,-
109 GRAAF, Hermine de. De zeevlam. Een verhaal. Amst., Cornamona Pers, 1985. GEHEEL leder. Onafgesneden. 40 p. * 1ste druk. - Oplage: 115 gesign. ex. gedrukt op Ingres-Bütten. - Een van de 15 ex. H.C. in foudraal- In tegenstelling met de beschrijving in het colofon [half leder] is dit ex. in GEHEEL LEDER gebonden. - Typogr. verz. REINOLD KUIPERS. € 375,-
110 GROSZ, George. Über alles die Liebe. 60 neue Zeichnungen. Berlin, Bruno Cassirer, 1930. 4to. Orig. wrappers. Illustr. b/w. 128 p. * 1st edition. € 90,-
111 GUBBELS, Klaas. KLAAS GUBBELS '74-'76. Met originele tekening [koffiepot] en handgeschreven titel van dit boekje in potlood op de achterzijde van het omslag en gedateerd KG '91. Amst., Spruijt, 1976. 4to. Wit omslag. Met 10 platen in k. 28 p. * Bevat een tekst van Sandra van Beek. € 125,-
112 HARING, Keith. Against all odds. 20 drawings Oct. 3, 1989. Rotterdam, Bébert, 1990. Oblong 8vo. Orig. cloth. 28 leaves. In slipcase. * Printed in 2500 copies. - Drawings in black and red. - With introduction by the artist. - Fine copy. € 220,-
113 HELMAN, Albert. De dierenriem. Met 12 linoleumsneden in kleuren door PIETER STARREVELD. Amst., Pieter Starreveld, 1942. Folio. Oorspr. gedec. linnen. Onafgesneden. 36 p. * 1ste druk. - Oplage: 100 ex. gedrukt op Register Vergé en gesigneerd door auteur en kunstenaar. - Gedrukt in blauw, rood en zwart. - De Jong 374. € 475,-
114 HERINGA, P.M. Vrijstaat. Door H.G. LIEBENTRAU. Amst., Sub Signo Libelli, 1982. Rood half marokijn. Onafgesneden. 15 p. * 1ste druk. - Oplage: 70 ex. - Een van de 20 ex. op oud papier; een van de 21 ex. in half lederen band. - Breugelmans 81. € 155,-
115 HERMANS, W.F. De doka van Hercules. Volledige beeldroman. Door W.F. BERNARDS. Amst., Enschedese School, 1981. 4to. Oorspr. omslag. Stripboek z/w. 32 p. * 1ste druk. - Samengesteld door KEES MAAS en WILLEM WISSELINK. Een uitgave van het Cultureel Jongeren Paspoort. - Na aanvankelijke goedkeuring van de proefdrukken werd de oplage afgekeurd door het bestuur en zelfs verbrand. Onder het motto dat de abonnees [van De Enschedese School] al een exemplaar toegestuurd hadden gekregen wisten de makers ca. 300 exemplaren te redden. De oplage was ca. 7000 ex. - Zeldzaam. € 275,-
116 - -. - EX LIBRIS W.F. HERMANS door hemzelf ontworpen: Pour une plaisir mille doulours Villon. Exlibris Willem Frederik Hermans. [Mandarijnenpers], z.j. 9.7 x 9.7 cm. € 105,-
117 - -. Fotobiografie. Amst., Rap, 1969. 4to. Half leer. Met 95 foto's en 49 facsimile's, en 1 tekening door W.F. HERMANS. 208 p. * 1ste druk. - Kop miniem watervlekkig. € 95,-
118 - -. Het geweten van de Groene Amsterdammer of Volg het spoor omhoog. Amst., Van Oorschot, 1955. Oorspr. (iets vuil) omslag. 32 p. * 1ste druk. - MANDARIJNEN 1. - Ex. gesigneerd door Hermans op franse titel. - Op franse titel ook een handtekening van vorige bezitter. € 225,-
119 - -. Hypnodrome. Gedichten. Den Haag, Stols, 1947. Oorspr. karton (aan randen iets verschoten). Onafgesneden. 44 p. * HELIKON. - 1ste druk. - Oplage: 1000 ex. - Eigenlijk een erg goed ex. van dit fragiele boekje. - Van Dijk 761. € 125,-
120 - -. Ik heb altijd gelijk. Amst., Van Oorschot, 1951. Linnen met stofomslag. 290 p. * 1ste druk. € 225,-
121 - -. Relikwieën en documenten. Een toespraak. Amst., Cornamona Pers, 1985. Oorspr. half marokijn met gemarmerde platten. Onafgesneden. 28 p. * 2de druk. - Oplage: 75 gesign. ex. gedrukt op Bugra Bütten. - Een van de 50 ex. in half marokijn en in foudraal. Dit ex. ongenummerd. - Typogr. verz. REINOLD KUIPERS. - JS 387. € 655,-
122 - -. De tranen der acacia's. Amst., Oorschot, 1950. Oorspr. linnen. 416 p. * 2de druk. - Ex. contemporain gesigneerd door de auteur op schutblad. € 250,-
123 HEYBOER - KOSTER, Nico. Liefde als kunst. Gefotografeerd door NICO KOSTER. Venlo, Van Spijk, 1979. 4to. Oorspr. omslag. Met foto's z/w. 118 p. € 85,-
124 INDIANA, Robert. Trilove. 3 poems. With a silkscreen ["LOVE"] in green and blue by ROBERT INDIANA. N.Y., Bouwerie Editions / Stuttgart, Ed. Domberger, (Fall 1969 = 1970). Orig. wrappers. 20 (unnumb.) pp. * Published in an edition of 210 signed copies. - Edited and designed by (his former assistant) William Katz. - With blind stamp on first leaf "BOUWERIE EDITIONS". - This very fine copy with on title page in pencil an autograph dedication by William Katz, dated July '79. - Very rare. € 750,-
125 JOHNS, Jasper. Das graphisch Werk 1960-1970. With a poem by GERTRUDE STEIN A rose is a rose ... Mönchengladbach, Städtischen Museum, 1971. Cardboard box containing a plastic rose and 3 scrolls of text and illustr. * In very good condition. € 400,-
126 JORDENS, Jan G. Collectie van 7 tekeningen en drukken. Div. formaten. Ongedateerd, maar waarschijnlijk uit vroegere periode. * De tekeningen / drukken liggen in een Sonaten-Album, of zijn ingeplakt of erop gedrukt. - Ze zijn door Han Steenbrugge (voorheen Groninger Museum) gezien en authentiek bevonden.
1. Stadsgezicht. Pastel in kleuren op papier, 22 x 26.5 cm;
2. Portret van een vrouw. Potloodtekening op blad uit een schetsboek. 22.5 x 16 cm;
3. Schets van een Jonge vrouw. Potloodtekening op papier uit een tijdschrift. 8.5 x 8.5 cm. (Aan de bovenzijde op het schutblad van het album geplakt);
4. Stadsgezicht [Groningen]. Linosnede z/w. 23.5 x 18 cm. - Iets roestvlekkig;
5. Portret van een vrouw. Steendruk z/w. 27.5 x 21.5 cm. - Bovenrand wat gerafeld zonder aantasting van het beeld.
6. Riviergezicht. Fragment van een grotere houtsnede z/w. 7.5 x 16.5 cm. - Gedrukt op binnenzijde van de band van het Album;
7. Cijfers en letters. Linodrukken z/w. - Gedrukt op voorste schutblad van het album. € 850,-
127 KLEE, Paul - KORNFELD, E.W. Verzeichnis des graphischen Werkes von Paul Klee. Bern, Kornfeld und Klipstein, 1963. 4to. Orig. cloth. Illustr. b/w and c. 268 p * Fine copy without dustjacket. - Tipped in at the end: a typewritten letter by E. Kornfeld. € 650,-
128 KLOOS, Willem. Honderd verzen en Okeanos. Met een fraaie portret-ets door WILLEM WITSEN.Luxe minder ex Amst., Versluys, 1909. 4to. Blindgestempeld en rijkverguld leder, goud op snee (ontw. THEO NIEUWENHUIS). Met vignetten, initialen en gedichtnummers door dezelfde. 146 p. * Gedrukt op Japans papier in een beperkte oplage t.g.v. Kloos' 50ste verjaardag. [Dit is nummer 9]. - Ingetipt is de aankondiging van de publikatie van deze uitgave: Verzen van Willem Kloos. Wij hebben de eer u mede te deelen, dat eene uitgave van de schoonste gedichten van Willem Kloos, door den dichter zelf gekozen, in het voorjaar van 1909 verschijnen zal. ... Dubbelzijdig blad, ondertekend door H.J. Boeken, Herman Gorter, T. Nieuwemhuis, Arthur van Schendel, W. Versluys en Willem Witsen. - Ex libris van schutblad verwijderd met restsporen; de lederen band is in goede conditie met een miniem vlekje op voorzijde. € 750,-
129 - -. Knabenklagen. Bezorgd en met verantwoording door HARRY G.M. PRICK. Amst., Sub Signo Libelli, 1981. Linnen. Onafgesneden. 29 p. * 1ste afz. druk. - Oplage: 75 ex. - Een van de 20 ex. in linnen. - Met prospectus. - Breugelmans 72. € 147,50
130 - -. Verzen uit de jaren 1880-1890. (Samengesteld door P.N. VAN EYCK). Den Haag, De Zilverdistel, 1919. 8vo. Verguld slap perkament met 'Zilverdistel" vignet op voorzijde. Onafgesneden. 112 p. * DE ZILVERDISTEL 16. - Gedrukt in rood en zwart in 120 ex. - Typogr. verz. J.F. VAN ROYEN. - Gedrukt met de "Zilvertype" en initialen van S.H. DE ROOS. € 550,-
131 KOMRIJ, Gerrit. Doorslag van het orig. typoscript van De bibliofiel. Met een groot aantal correcties met rode inkt door de auteur. 1980. 6 bladen. 4to. * Getypt op carbonhoudend papier. - Met begeleidend kaartje (ook in rode inkt), gedat. 1 maart '80: Geachte heer Van Dijk, Met een kleine vertraging de tekst. Er staan twee titels boven [*"Zelfportret met boek" **"De biobliofiel"] Kiest u er zelf maar één uit. Krijg ik een proefje? ... - In de oorspr. envelop. - Eerste zetproef op stroken (3 bladen, 37 x 16 cm) met een aantal correcties in rode inkt door de auteur. - Tweede zetproef op stroken (3 bladen, 37 x 16 cm.) met een beperkt aantal correcties en een tweetal (belangrijke) toevoegingen, alsmede enkele zetaanwijzingen, alle in rode inkt door de auteur. - Derde strokenproef (3 bladen, 37 x 16 cm.) met pagina verdeling. - Vierde (niet complete) strokenproef met aanwijzingen door de uitgever. € 1.250,-
132 KOUNELLIS, Jannis. [Cat. untitled]. With artist's object, title and poem (in German) by ALEKSANDR BLOK. Mönchengladbach, Städt. Museum, 1978. Cardboard box 20 x 16 cm. * Published in 400 numbered copies. - In very good condition. € 1.350,-
133 KROL, Gerrit. Als ik aan de tafel zit en mij afvraag... Amst., Jaap Meijer, 1977. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 32 p. * 1ste druk. - Oplage: 50 ex. gedrukt op Zerkall-Bütten. - Uitgave 54. € 120,-
134 LAMPEDUSA, Giuseppe di. De sirene. Vertaald door J.C. ROMEIN-HÜTSCHLER. Met 6 etsen (5 over 2 pag.) door N. WIJNBERG. Utr., De Roos, 1974. Oorspr. karton. 68 p. * Oplage: 175 ex. op Hahnemühle Bütten. - Typogr. verz. MART KEMPERS. - In cassette. - D.R. 100. € 175,-
135 EEN ABEL SPEL VAN LANSELOET VAN DENEMERKEN. Den Haag, De Zilverdistel, 1913. Oorspr. verguld perkament met "Zilverdistel" vignet. Onafgesneden. 48 p. * DE ZILVERDISTEL 9. - Oplage: 100 ex. gedrukt in rood en zwart op geschept papier door Joh. Enschedé. - Typogr. verz. J.F. VAN ROYEN. - Met Verklaringen bij Lanseloet van Denemerken, 4 p. - Mooi ex. € 900,-
136 LARBAUD, Valéry. Questions militaires. Den Haag, Stols, 1944. Half vellum. Uncut. With handcoloured lithographies by PIET WORM printed in offset. 28 p. * Printed in 250 copies - Good copy, signed by the publisher. - Van Dijk 641; De Jong 485. € 190,-
137 LECK - FELTKAMP, W.C. B.A. van der Leck. Leven en werken. Leiden, Spruyt, 1956. Oblong 4to. Linnen. Geïll. z/w en k. 96 p. * Mooi ex., echter zonder stofomslag. - Zeldzaam. € 120,-
138 LEOPOLD, J.H. Verzen. Uitg. met Inleiding door P.C. BOUTENS. Den Haag, P.C. Boutens, 1912. Nieuw verguld perkament. Onafgesneden, kop verguld. Oorspr.omslag meegebonden. 116 p. * 1ste druk [uitgegeven zonder toestemming van de auteur]. - Oplage 80 ex. gedrukt in rood en zwart door Eduard Verbeke op geschept papier. € 700,-
139 LEVY, William., LEVY, William. (Ed.) Wet Dreams. Films & Adventures. Edited by WILLIAM LEVY. Amst., Joy, 1973. Folio. Illustr. b/w. 264 p. * Designed by WILLEM DE RIDDER. - Spine very sl. damaged, but overall in very good condition. € 85,-
140 LEVY, William and GORDON, Ginger. The Virgin Sperm dancer. Suck special issue. Den Haag, Bert Bakker, 1972. Folio. Orig. wrappers. Illustr b/w. 72 p. * 1st edition. - Levy's story is described on the cover as "An ecstatic journey of a boy transformed into a girl for one day only, and her erotic adventures in Amsterdam magic centrum". - Fine copy. € 600,-
141 LEWITT, Sol. Geometric figures & color. New York, Abrams, 1979. Orig. cloth with dustwrappers. Illustr. c. 48 p. * Fine copy € 110,-
142 - -. Irish. With poem by in German by PAUL CELAN and English translations by PIERRE JORIS, HARRY GILONIS, JEROME ROTHENBERG, EDWIN MORGAN, ANSELM HOLLO and in Gealic by NUALA NI DHOMHNAILL.. Edinburgh, Morning Star Publ., 1977. Oblong 8vo. Booklet: orig. wrappers. 20 p. and 7 loose colour prints. * In orig. cloth box. - One of the 100 numbered copies, signed by Lewitt in colophon. - Fine copy. € 825,-
143 LUCEBERT. Gedichte und Zeichnungen. Ins Deutsche übertragen von LUDWIG KUNZ. Hamburg, Ellermann, 1962. 4to. Orig. boards. With 50 drawings. 106 p. * Fine copy. - Slagter 80. € 110,-
144 - -. "Signatur". Remagen, Signatur, 1990. 4to. Orig. wrappers. With 15 colour plates (of which 14 double-page). 36 leaves. * In orig. perspex transparent box. - Printed in 999 signed and numbered copies (signature somewhat faded). - Bound as a blockbook. - Fine book production. € 145,-
145 - -. [without title]. Met 4 litho's z/w. Amst., Gal. Espace, 1962. 4to. Oorspr. omslag. 8 p. € 72,50
146 MALLARMÉ, Stéphane. Gedichten. Vertaald door PAUL CLAES. Amst., Astèr, 1983. Groen half marokijn. Onafgesneden. 41 p. * Oplage: 125 ex. op Hahnemühle. - Typogr. verz. GER KLEIS. - Een van de luxe ex. in half marokijn. € 180,-
147 MARSMAN, H. Voorpost. Brussel, Stols, 1931. Oorspr. omslag (oorspr. plakker op voorzijde iets roestvlekkig). Onafgesneden. 24 p. * 1ste druk. - DE ONVINDBAREN I. - Oplage: 50 gesign. ex. - Goed ex. - Van Dijk 250. € 395,-
148 MILHAUD, Darius. Two poems of COVENTRY PATMORE/Deux poèmes extraits de The unknown Eros, traduction PAUL CLAUDEL. With 2 woodengravings by JOHN BUCKLAND WRIGHT. Maastr. etc., Stols, 1931. Folio. Orig. wrappers. Uncut. With musical scores. 28 p. * 1st edition. - Printed in 300 copies. - One of 275 on Dutch 'Pannekoek'. - Reid A5; Van Dijk 251. € 150,-
149 LA MONTE YOUNG and MACLOW, J. (ed.) Prospectus for An anthology. [First edition]. Subscriptions: $ 2.98 to: La Monte Young. 1963. Cardstock, folded and glued to a cube, 4x 6.6 x 6.6 cm., designed by GEORGE MACIUNAS. Illustr. b.w. * Famous prospectus announcing a famous book. - In fine condition. - Very rare. - See Silverman Collection 538. € 225,-
150 MORELLET, François. Morellet. Cholet, Privataly published, 1971. Orig. wrappers. Illustr. b/w and c. 98, 14 p. * Contains the text du spectateur au spectateur in first version. - Rare. € 110,-
151 MULISCH, Harry. De compositie van de wereld. Deel I. Amst., Bezige Bij, 1980. Linnen met stofomslag. 492 p. * 1ste druk. - Met de EP. € 50,-
152 BARON MUNCHAUSEN'S NARRATIVE of his Marvellous Travels and Campaigns in Russia. Utr., De Roos, 1954. Half vellum. Uncut. Illustrated by W.J. ROZENDAAL. 41 p. * Printed in 175 copies. - Typogr. supervision W.J. ROZENDAAL. - D.R. 30 . € 35,-
153 MUSAEUS - LUCAS, F.L. Hero & Leander. Translated from the Greek by F.L. LUCAS. With 11 engravings by JOHN BUCKLAND WRIGHT. London, Golden Cockerel, 1949. Maroon and yellow buckram. Uncut. Illustr. b/w. 48 p. * Printed in 500 copies. - Reid A54. € 200,-
154 NERÉE TOT BABBERICH, Carel de. De inkt is horribel. Brieven en tekeningen. Amst., Sub Signo Libelli, 1980. Oorspr. halfperkament. Onafgesneden. Met 4 z/w en 1 illustr. in rood. 20 p. * 1ste druk. - Oplage: 45 ex. gedrukt in groen, rood en zwart op handgeschept Magnani. - Een van de 15 luxe ex. - Ex. met een oorspr. cassette met olijfgroen lederen randen, waarvan ca. een 5-tal bestaan. - Fraai ex. met de prospectus. - Breugelmans 63. € 550,-
155 NIJLEN, Jan van. Het aangezicht der aarde. Arnhem, Hijman, 1923. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 48 p. * PALLADIUM. - 1ste druk. - Oplage: 150 ex. - Typogr. verz. J. VAN KRIMPEN. - Randen minimaal rafelig. - Zeldzaam. € 225,-
156 NOISE. No. 1. With orig (colour) lithographs by AKI KURODA (3 of which one double-page), GÉRARD GAROUSTE (4 of which one double-page), JÖRG IMMENDORFF (5 of which one double-page), PIERRE ANTONIUCCI (3 of which one double-page), OLIVIER GAGNERE (2) and photographs by MARIKO. Paris, Maeght, 1985. Folio. Orig. wrappers. Uncut. 44 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by all artists. € 350,-
157 - -. No. 2. With 9 colour and b/w lithographs by GUISEPPE PENONE, PIERRE SKIRA, BROTO and J.C. LEBENSZTEJN. Paris, Maeght, 1985. Folio. Orig. wrappers. Uncut. 44 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by the participating artists Sophir Calle, Guiseppe Penone, Robert Combas, Broto, Pierre Skira and Vincent Bioules. € 330,-
158 - -. No. 3. With orig (colour) lithographs by MIQUEL BARCELÓ (3 of which one double-page), MARKUS LÜPERTZ (2 of which one double-page), EDWARD ALLINGTON (3 of which one double-page), VALÈRE NOVARINA (1 double-page), SILVIO MERLINO (2 double-page) and photograps by JEAN-MICHEL ALBEROLA. Paris, Maeght, 1986. Folio. Orig. wrappers (design AKI KURODA). Uncut. 44 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by all artists. € 340,-
159 - -. No. 5. With 6 colour and b/w lithographs by FR. MARTIN, GR. DA GIOZ and ELIZABETH GAROUSTE and drawings by PIERRE MOIGNARD, BARRY FLANAGAN a.o. Paris, Maeght, 1986. Folio. Orig. wrappers (design AKI KURODA). Uncut. 56 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by Fr. Martin and W. Büttner. € 200,-
160 - -. No. 6. With orig colour lithographs by EDOUARD PIGNON (2 double-page), VINCENT CORPET (2 of which one double-page), ANTONIO SAURA (4 of which one double-page), PETER CHEVALIER (3 of which one double-page), HÉLÈNE DELPRAT (3 of which one double-page). Paris, Maeght, 1986. Folio. Orig. wrappers (design AKI KURODA). Uncut. 56 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by all artists. € 325,-
161 - -. No. 7. With orig (colour) lithographs by KAREL APPEL (5), CHAMPION-MÉTADIER (2 double-page), JOSÉ-MARIA SICILIA (2 double-page), SOL LEWITT (3 double-page), SIXTUS (2 of which one double-page). Paris, Maeght, 1987. Folio. Orig. wrappers (design AKI KURODA). Uncut. 52 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by all artists. € 400,-
162 - -. No. 8. With orig colour lithographs by PIERRE ALECHINSKY (5 of which one double-page), DOMINIQUE LABAUVIE (2 double-page), FRANÇOIS LAMORE (3), GÉRARD TRQUANDI (3). Paris, Maeght, 1988. Folio. Orig. wrappers (design AKI KURODA). Uncut. 48 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by all artists. € 400,-
163 - -. No. 9. With 15 colour and b/w lithographs by DAVID DIAO and PASCAL DUSAPIN. Paris, Maeght, 1988. Folio. Orig. wrappers (design DAVID DIAO). Uncut. 54 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by the participating artists David Diao, Heinz Peter Schwerfel, Yves Simon, Pascal Dupasin. € 250,-
164 - -. No. 11. With 22 colour and b/w lithographs by HANS-PETER ADAMSKY, ELVIRA BACH, ST. SZCESNY, WALTER DAHN, RAINER FETTING and JIRI DOKOUPIL. Paris, Maeght, 1989. Folio. Orig. wrappers (design WALTER DAHN). Uncut. 56 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by Adamsky only. € 250,-
165 - -. No. 14. With 17 colour and b/w lithographs by HÉLÈNE DELPRAT, MAX NEUMANN, MARCO DEL RE and PATRICK RAYNAUD. Paris, Maeght, 1990. Folio. Orig. wrappers (design HÉLÈNE DELPRAT). Uncut. 56 p. * Printed in 2120 copies. - One of the 120 copies de luxe on Vélin d'Arches in orig. cloth slipcase and signed by Hélène Delprat, Patrick Raynaud, Marco del Re, Lou Dubois. € 250,-
166 OSTAIJEN, Paul van. Gedichten. Met 10 etsen door H. BERSERIK. Utr., De Roos, 1971. Oblong 8vo. Karton met ets door H. BERSERIK. 90 p. * Oplage: Iets meer dan 175 ex. op Hahnemühle. - Typogr. verz. GERRIT NOORDZIJ. - D.R. 89. € 350,-
167 - -. Mijn groot hart. Enkele verzen uit de bundel Music-Hall. Met 2 intialen en geschreven pagina-nummers en oplage-nummer door THEO KURPERSHOEK. Haarlem, Carlinapers, 1982. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 12 p. * Oplage: 23 ex., gedrukt op Barcham Green. € 200,-
168 - -. Het Sienjaal. Met 2 linoleum-sneden, 1 op voorzijde omslag en en 1 op blad 4 ("portret"), door FLORIS JESPERS en beide DOOR HEM MET DE HAND GEKLEURD. Antw., Uitg. "Het Sienjaal", 1918. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 67, (2) bladen. * 1ste druk. - Oplage: 225 ex. - Een van de 25 luxe ex. op "Moyen-Age" (waarvan er 15 in de handel werden gebacht) op één zijde bedrukt, versierd met een linoleum-snee omslag en een portret van de dichter, beide door Floris Jespers en beide door hem met de hand gekleurd en geparafeerd, gesigneerd en genummerd [dit ex.:] 5 PvanOstaijen, dus hoogstwaarschijnlijk een van de 10 ex. voor eigen verspreiding. - Zeer fraai ex. met een minieme beschadiging op het achterplat. - Helaas ontbreekt in dit exemplaar de franse titel die in fotokopie (op geschept papier) is bijgevoegd. - Ondanks de omissie zeer zeldzaam en nagenoeg onvindbaar. € 8.850,-
169 PAREAU, N.E.M. De Drenthsche A. Met een aantekening door TON VAN DEEL. Amst., Jaap Meijer, 1976. Linnen met stofomslag. Onafgesneden. 24 p. * 1ste afz. druk. - Oplage: 45 ex. gedrukt op Zerkall-Bütten. - Uitgave 33. € 350,-
170 PARIS. - L'ART HOLLANDAIS à l'Exposition internationale des Arts Décoratifs et industriels modernes, Paris 1925. Heaarlem, Enschedé, 1925. Folio. Cloth. With 131 illustr. 159 p. * Architecture, Furniture, Sculpture, Applied Arts, Typography, Posters. - Printed in red and black. - Typogr. supervision J. VAN KRIMPEN - First application of his 'lutetia'. - With prospectus (in Dutch) to order this book, 4 pp. € 375,-
171 PEN EN BURIJN. Gedichten [later: eigentijdse gedichten] met (orig. en gesign.) grafiek van Nederlandse en Vlaamse kunstenaars. Serie 1, 2 en 3. Breda, Haans, 1968-1977. 4to. Totaal 30 vouwbladen in 3 oorspr. mappen. * COMPLEET. - Oplage: 200/300 ex. - De mappen bevatten [auteur/kunstenaar]: Map I: 1 Bredero/Jan Michielsen, 2 Andreus/Cees Andriessen (taperesten), 3 Engelman/Emile Puettmann, 4 A. Roland Holst/Lou Strik, 5 Hanlo/Jan Batterman, 6 Jan Luyken/Akke Sins, 7 Jan van der Noor/Frank-Ivo van Damme, 8 P.C. Hooft/Gerard Gaudaen, 9 Ostaijen/Henk Potters, W. Kloos/Ratislav Michal; II: 1 Hanlo/Cees Andriessen, 2 Lodeizen/Chr. Heeneman, 3 Hadewijch/Pam Rueter, 4 Slauerhoff/Ru van Rossem, 5 Achterberg/Thijs Overmans, 6 Felix Timmermans/Piet Janssens, 7 Hoekstra/Kurt Löb, 8 Marsman/Wim Zwiers, 9 Leopold/Dirk van Gelder, 10 EGIDIUSlied/Ottmar Premstaller; III:1 Aafjes/Jan Batterman, 2 Boekraad/Michaël Jepkes, 3 Hamelink/Hamelink, 4 Vinkenoog/Ratislav Michal, 5 Kopland/Cees Andriessen, 6 Roggeman/Martin Baeyens, 7 Vaandrager/Thijs Overmans, 8 Wouter Kotte/Emiel Hoorne, 9 Ans Wortel/Ans Wortel, 10 Frits Haans/Frits Haans. - Niet uniform genummerd. € 550,-
172 PERK, Jacques. Gedichten. Met Voorrede [33 p.] door C. VOSMAER en Inleiding [33 p.] door W. KLOOS. Vercierd door T. NIEUWENHUIS. Amst., Van Looy, 1897. Oorspr. batik (bandontw. T. NIEUWENHUIS). Met gelithogr. schutbladen, titelpag., 4 hoofdstuk-tussentitelpag., vignetten en randdecoraties door dezelfde. 194 p. * 2de druk. - Gedrukt in zwart, licht bruin, oker, oranje, rood, licht- en donkergroen in slechts 400 ex. - EX. MET DE VARIANT (EERSTE) BAND OF ZOALS ERNST BRACHES NOEMT "Vlak onder de bovenrand van het voorplat kijken twee 'ogen' ons aan. Als de wenkbrauwen daarboven mooi gerond zijn, dan hebt U de eerste band" [hetgeen dus hier het geval is!]. - Bovenzijde rug beschadigd; exlibris binnenzijde band. - Braches 970409. € 475,-
173 PERRON, E. du. Een tussen vijf. Door Duco PERKENS. Antw., De Driehoek, 1925. Oorspr. omslag. Onafgesneden. Met 4 tekeningen door C.A. WILLINK. 31 p. * CAHIERS VAN DE DRIEHOEK. - 1ste druk. - Oplage: 315 ex. - Miniem vlekje op vooromslag; verder mooi ex. van dit fragiele boekje. € 275,-
174 DE PLOEG. - 14 JAN. 1923. TENTOONSTELLING PICTURA. Met 5 houtsneden door J. ALTINK (2), J. DIJKSTRA, H.N. WERKMAN, J. WIEGERS. Gron., H.N. Werkman, 1923. Oorspr. omslag met houtsnede door JAN WIEGERS. 16 p. * J. Altink, J. Dijkstra, E. van Dulmen-Krumpelman, G.G. Martens, W. Valk, H.N. Werkman, J. Wiegers. - Bevat een tekst van Job Hansen over 5 pagina's. - Wat roestvlekkig, maar in prima conditie. € 1.350,-
175 - -. - APOLOGIEN. Met 5 oorspr. lino's en houtsneden door J. JORDENS (2), B. WALRECHT, J. VAN DER ZEE EN E.A. KLEIMA. Gron., De Ploeg, April 1937. 4to. 35.3 x 25.1 cm. Met op voorzijde fraaie druk (sjabloon, en typogr. materialen) in blauw, bruin, geel, rood, groen en zwart door H.N. WERKMAN. 14 p. * Druk en typografie H.N. WERKMAN. - Bevat de tekst "De houtsnede (in 9 Axioma's)" door J. DIJKSTRA en 2 gedichten door HENDRIK DE VRIES. - Cat. Hot Printing 37-g2. - Fraai ex. van deze zeer zeldzame Ploeg-uitgave. € 13.500,-
176 - -. - BLAUW BLAUW BLAUW. Met 6 oorspr. lino's en houtsneden door J. JORDENS, J. ALTINK, J. VAN DER ZEE, E.A. KLEIMA, B. WALRECHT EN H.N. WERKMAN. Gron., De Ploeg, Nov. 1936. Oorspr. omslag met druk in blauw door H.N. WERKMAN en blauw/grijs beschermend omslag. 20 p. * Druk en typografie H.N. WERKMAN. - Bevat Ploeg-mededeling, en bovendien 3 gedichten door HENDRIK DE VRIES, JORDENS (in het frans) en GOJEM (?). - Cat. Hot Printing 36-g4. - Fraai ex. van deze zeer zeldzame Ploeg-uitgave. € 2.900,-
177 - -. Invitation: LE CERCLE D 'ART 'DE PLOEG' DE GRONINGUE expose dy ... 12 mai au ... 5 juin ... oeuvres de J. ALTINK, J DIJKSTRA, J. DE VRIES, J. WIEGERS, H.N. WERKMAN. Amst., galerie d'art français j.f. van deene, 1926? Card. With typogr. design in black, ocre and blue by H.N. Werkman. 17.4 x 11.8 cm. * Printed on heavy paper with on reverse the address again of the Galerie and the card could be used as a poscard. - Very sl. foxed, but in fine condition. - Probably Cat. Hot Printing 26-g4. € 450,-
178 - -. LUSTRUM TENTOONSTELLING van schilderijen en zwart-wit werken van leden van "De Ploeg" in de zalen van "Pictura" van 25 Sept. tot 10 Oct. 1938. Gron., H.N. Werkman, 1938. Oorspr. omslag. Met 12 zelfportretten. 28 p. * Gedrukt op WIT papier en in iets kleiner formaat, terwijl normaal op rose papier. - J. Altink, Joh. Dijkstra, J. Faber, J.G. van Haersolte, J.G. Hansen, J.G. Jordens, E.A. Kleima, G.G. Martens, B. Walrecht, H.N. Werkman, J. Wiegers, J. van der Zee, Hendrik de Vries. - Ex. met ingeplakte toegangsbewijzen, hoogstwaarschijnlijk ook gedrukt door H.N. WERKMAN. - Niet in Cat. Hot Printing. € 300,-
179 - -. - ZWART-WIT TENTOONSTELLING "De Ploeg", September 1923. Met 4 tekeningen door J. ALTINK, H.N. WERKMAN (2), J. WIEGERS, 1 houtsnede door J.G. JORDENS. en 1 litho door J. WIEGERS. Gron., H.N. Werkman, 1923. Oorspr. omslag met houtsnede door JAN WIEGERS. 16 p. * Omslag gedrukt in rood. - Bevat een tekst in Duits van Boris Grigoriew "Die Linie". - Mooi ex. € 1200,-
180 - -. - ZWART-WIT-BOEK. Met 3 oorspr. lino's door J. JORDENS, J. ALTINK EN B. WALRECHT en tekening door HENDRIK DE VRIES Gron., De Ploeg, October 1936. Oorspr. omslag met sjabloon druk in zwart en wit (beschermend) omslag. 20 p. * Druk en typografie H.N. WERKMAN. - Bevat Ploeg-mededelingen, 2 teksten door H.N. WERKMAN: de herfst in een pleidooi en domire mare maksi [klankgedicht] en 2 andere teksten. - Cat. Hot Printing 36-g3. - Zeer zeldzaam. - Heel licht roestvlekkig, maar zeer goed ex. van deze zeer zeldzame Ploeg-uitgave. € 2.500,-
181 DE PLOEG - VENEMA, Adriaan. De Ploeg 1918-1930. Baarn, Wereldvenster, 1978. 4to. Linnen met stofomslag. Geïll. z/w en k. 286 p. * Mooi ex. € 160,-
182 PROOST PRIKKELS Nr. 320. Met zeefdruk in blauw, zwart en rood door CONSTANT. 1970. Folio. Oorspr. map. Geïll. 24 p. * Bert Schierbeek in gesprek met Piet Clement, Constant, Lucassen, Jef Diederen, Ed Drukkers, Hannes Postma, Elias. € 100,-
183 PURDY, James. Dawn/Don't let the snow fall. With 2 signed colour-lithographs by CHRIS BUURSEN. Utr., Sub Signo Libelli, 1985. Orig. half morocco. Uncut. 16 p. * 1st edition. - Printed in 95 copies. - One of 45 bound copies with the lithographs. - Breugelmans 137. € 275,-
184 MAN RAY - CEULEERS, Jan. (ed.) Man Ray 1890-1976. Antw., Ronny van de Velde, 1994. 4to. Orig. cloth with dustwrappers; all edges gilt. With over 300 monochrome plates. 352 p. * One of the 220 copies of the deluxe edition (no. III of XX copies h.c.), containing the hardcover exhibition catalogue and a cardboard portfolio containing a double leaf with 2 photographic plates and justification of the edition and 2 loose original photographs after Man Ray, each numbered in pencil and with stamps "Man Ray Paris" and "Tirage original réalisé par Pierre Gassmann" on verso. This all kept in a case with leather spine with gilt lettering; the front of the case with a plexiglas window displaying a "trompe-l'oeil" replica of "Pechage", an assemblage by Man Ray from 1969. In cardboard slipcase. - In fine condition. € 775,-
185 REICHERT, Josua. Josua Reichert bücher. Wolfenbüttel, Herzog August Bibl., 1973. Printed in black and red. 61 x 49 cm. * Printed in 145 copies. - One of the 75 signed copies. - Reichert Werkverzeichnis P 83. € 125,-
186 - -. Media vita in morte sumus. 1967. Handprinted in black, red and yellow. 62 x 50 cm. * Printed in 13 signed [printed: Reichert imp. copies. - Reichert Werkverzeichnis E 39a. € 225,-
187 REVE, Gerard. De grote taart. Amstelveen, Amo, 1991. 4to. Half perkament. 28 p. * 1ste druk. - Oplage: 75 gesign. ex., gedrukt in blauw en zwart door Hein Elferink. - Een van de 51 romeins genumm. ex., gedrukt op Zerkall Bütten, en gebonden door Binderij Phoenix. Deze ex. bevatten een pagina van een oorspronkelijke manuscript. - In oorspr. schuifhoes. - Fraai ex. - Toegevoegd: Aankondiging van de uitgave op Amo briefpapier, alsmede begeleidend schrijver; bevestiging van bestelling. € 750,-
188 - -. Onze vrienden of Een uitgever in de bocht. Amst., Polak & Van Gennep/De Harmonie, 1972. Kl.8vo. Oorspr. omslag met stofomslag. 24 p. * 1ste druk. - Oplage: 225 ex. - Nieuwjaarsgeschenk van beide uitgeverijen. - Zeldzaam. € 212,50
189 - -. Opstellen Nederlands G.v.h.Reve 4a [Schoolopstellen uit de periode 1939-1940]. Amst., De Bezige Bij, 2001. Oorspr. omslag. 32 p. * Relatiegeschenk. - Oplage 1750 ex. - Geheel in fecsimile (in blauw en lichtblauw) gedrukt naar het handschrift. € 46,-
190 - -. Weerzien. Gedicht. Eindhoven, En Passant, 2000. Vouwblad. * Oplage: 60 genumm. en gesign. ex., gedrukt in rood en zwart op Only Natural. - Nieuwjaarsgeschenk in oorspr. envelop. - Een van de 30 ex. bestemd voor de auteur. € 92,50
191 - -. Het zesde jaar. Amstelveen, AMO, 1989. 4to. Half perkament met opgeplakte pagina uit het oorspr. manuscript. Onafgesneden. 20 p. * Oplage: 75 gesign. ex. gedrukt in violet en zwart door "In de Bonnefant". - Een van de 37 romeins genumm. ex., gedrukt op Arches en gebonden door Binderij Phoenix. - In hoes. - Fraai ex. € 800,-
192 ROLAND HOLST, A. Een winter aan zee. Met nawoord door de auteur. Met 4 etsen door JEANNE BIERUMA OOSTING. Utr., De Roos, 1963. 4to. Linnen. Onafgesneden. 100 p. * Oplage: 175 ex. gedrukt in zwart en paars op Hahnemühle. - Typogr. verz. ALDERT WITTE. - D.R. 62. € 200,-
193 ROLAND HOLST, H. Collectie handschriften in linnen band. Met op de band gestempeld: "Herinneringen" en op een ingevoegde titelpagina: "De geschiedenis van onze honden en andere herinneringen". Met een gesigneerd handgetekend frontispiece door OTTO DICKE. 1942, 1950-52. Ca. 100 bladen. A4, meestal gelinieerd papier. * Ik citeer de toegevoegde aantekeningen, achter in de band opgenomen:
De korte biographie en bibliographie werd geschreven n.a.v. een verzoek van het dagblad "Het Vaderland", doch op dringend verzoek van vrienden niet verzonden.
"De geschiedenis van onze honden" ontstond op de Buissche Heide in de zomer van 1950. Er werden aan toegevoegd de bijlagen "Roeska", "Moordzucht als grondslag van het jachtinstinct bij mensen en dieren", het vers "Wakkertje" en een brief.
"Herinnering aan Noordwijk" is van Dec. 1950.
Het artikel "Wie was Pater Vertenten" is van 1951. Het daarin opgenomen vers is in handschrift van de Pater. Het artikel werd geplaatst in 'Dietsche Warande en Belfort'.
De herinneringen aan Saar de Swart en aan Leonhard Ragus werden geschreven in 1951. Het laatste stuk bleef onvoltooid.
Al deze handschriften schonk Henriëtte Roland Holst aan Hans Roest.
Het frontispiece werd in Oct. 1952 getekend door Otto Dicke. € 1.800,-
194 DE ROODE LANTAARN. Litterair tijdschrift. Jrg. 1. Utrecht, aug.-dec. 1945. In 5 afl. Geïll. z/w. * Compleet. - Oplage: 175 ex. - Onder red. van Ad den Besten, Guillaume van der Graft, Gerrit Kouwenaar, Jan Vermeulen. Illustraties van Joost Baljeu, Piet Wildschut, Wouter G. Spitzers. - Bijdragen van Gerrit Kouwenaar, Jan Vermeulen, Ad den Besten, Hans Warren, Paul Rodenko e.v.a. - Fraaie ex. € 100,-
195 ROT, Dieter. Die die Die DIE GESAMTE verdammte SCHEISSE. ca. 350 Gedichte. Stuttgart, Cantz'sche Druckerei / Ed. Hansjörg Mayer, 1975. Orig. boards with dustwrappers in colours. Uncut and unopened. 342 p. * Printed in 400 numbered and signed copies. - Books and Graphics 79. - Fine copy. € 175,-
196 - -. die Die DIE GESAMTE SCHEISSE. Berlin / Stuttgart, Rainer / Hansjörg Mayer, 1974. Orig. cloth. Illustr. b/w and c. 160 p. * Published in 400 numbered and signed copies. - Books and Graphics 74. € 450,-
197 SANDBERG, W. Experimenta typografica 1: Lectura sub aqua. Amst., Balkema, 1943. Orig. wrappers ('MOULD'). 32 p. * VIJF PONDEN PERS. - 1st edition. - Printed in 200 copies, printed by Frans Duwaer in red and black. - One of the ca. 20 copies bound in mould binding. - One of the 23 [exemplaren] met de hand gemerkt a-x voorzien van de valsche handteekeningen van samensteller "v.d.Bosch" [Sandberg] en drukker "Efdé" [Frans Duwaer] copies marked a-x and with the fake signatures of "v.d.Bosch" [=Sandberg] and "Efde" [=Duwaer]. - Copy numbered D - Fine copy. - De Jong 258. € 1.950,-
198 - -. Experimenta typografica 3: Gnothi se auton - Ken u zelf. Amst., Balkema, 1945. Orig. wrappers with inside stamped "3". 32 p. * VIJF PONDEN PERS. - 1st edition. - Printed in 100 copies in different colours. - op 8 juni 1944 toen frans duwaer gearresteerd werd was het zetsel voor dit cahier gereed .... thans wordt het afgedrukt voor de vijf ponden pers sept. 1945 - Rare. - Fine copy. - De Jong 259. € 975,-
199 SCHIERBEEK, Bert. Met het oog op de naald. Gedichten bij [7] etsen van FRANK LODEIZEN. Utrecht, de Roos, 1990. Folio. Leporello in oorspr. linnen cassette. * 1ste druk. - Oplage: 175 ex. op Hahnemühle. - Typogr. verz. KEES NIEUWENHUIJZEN. - D.R. 139. € 145,-
200 SCHIPPERS, Wim T. e.a. Tulips. Amst., Rap, 1966. Oblong 8vo. Oorspr. omslag. Met foto's. * 1ste druk. - Oplage: 500 ex. - Gesigneerd door alle medewerkers en door het Comité van Aanbeveling (10 leden). - Heel l. beschad. € 70,-
201 SEFERIS, Yorgos. Zestien Haiku. Vertaald door G.H. BLANKEN. Amst., Astèr, 1986. Half perkament. Onafgesneden. 36 p. * Oplage: 125 ex. - Griekse tekst naast Nederlandse vertaling. - Gezet ... en gedrukt onder het aegis Sub Signo Libelli. - Met prospectus. - Breugelmans 154. € 132,50
145 SANDBERG, W. - SM 1935: BOUWKUNST EN VERWANTE KUNSTEN. Inl. M.J. GRANDPRÉ MOLIÈRE. Amst., SM /Architectura et Amicitia, 1935. Oorspr. omslag (ontw. W. SANDBERG). Geïll. z/w. 64 p.* Tentoonstelling t.g.v. het 80-jarig juileum van Architectura et Amicitia. - Typogr. verz. W. SANDBERG. - Fraai ex. - Zeldzaam. 92,50
202 SM 1937: [-]. FOTO '37. Zeist, Torentrans, 1937. 4to. Oorspr. omslag. Met vele foto's. 48 p. * Speciaal nr. van PRISMA DER KUNSTEN. - Bevat bijdragen van PAUL SCHUITEMA, L. MOHOLY-NAGY, DICK ELFERS, WIM BRUSSE. e.a. - Zeldzaam. € 120,-
203 SM 1963: 331. JOODSE FEESTDAGEN POERIM. Amst., Joods Hist./SM, 1963. Rol op houten klos met blauw lint. Een zijde tekst, andere zijde reproduktie Megillah ca. 1700. * Idee en vormgeving OTTO TREUMANN. - In de originele blikken verpakking. - Zeldzaam en fraai ex. € 125,-
204 SM 1969: 457: OP LOSSE SCHROEVEN. Situaties en cryptostructuren. Amst., SM, 1969. 4to. Oorspr. omslag. Geïll. z/w. 64 p. tekst en 39 lichtdrukken. * Typogr. verz. WIM CROUWEL e.a. (Total Design). - Giovanni Anselmo, Gerrit Dekker, Boezem, Jan Dibbets, Ger van Elk, Flanagan, Panamarenko e.a. € 165,-
205 STANBROOK ABBEY PRESS - KENDALL, Katharine. The Interior Castle. Worcester, Stanbrook Abbey Press, 1968. Orig. silk spine and gilt Japanese wood veneer boards. Uncut. With 3 initials in red, hand-lettered by MARGARET ALEXANDER. (6), 13; 3 p. * Printed in blue, red and black in 350 copies. With publisher's note tipped in.- With the prospectus. - Butcher A19. € 190,-
206 STOLK, Swip. Kalender 1971/72 (febr.-jan.). Zaandijk, De Boer en Vink, 1971. 4to. Ringband. 14 kalenderbladen waaronder uitsl. met tekeningen, collages, montages etc. * Zeer fraai en verrassend vormgegeven kalender. - EEN KUNSTWERK. € 85,-
207 - -. Kalender 1973. Zaamdijk, De Boer & Vink, 1972. 4to. 12 kalenderbladen (enveloppen uit transparant papier, waarin zich bevinden illustraties, collages, een kunstwerk gesign. Swip Stolk '70, pakpapier, weer andere enveloppen enz.). * Ex. als nieuw in de oorspr. verpakking. € 125,-
208 STRATEN, Henri van. La Dormeuse. 6 Woodcuts. Anvers, La Lumière, 1921. 25 x 21 cm. Portfolio with title wood cut on front. Loose leafed. 6 leaves + colophon. * Published in 220 copies, all monogr. by the artist in colophon. - The very fragile paper wrappers renewed with the orig. woodcut pasted on. - This copy with autograph dedication A Monsieur Paul Westheim hommage de l'auteur Henri van Straten. € 395,-
209 DER STURM. Monatsschrift. Hrsg. HERWARTH WALDEN. Jahr 18:3. Berlin, Verlag Der Sturm, 1927. 4to. Orig. wrappers. (18) p. * Contributions by Paul Scheerbaart, Thomas Ring, Kurt Schwitters a.o.; illustr. by J. Chochol, Lothar Schreyer. € 175,-
210 TAJIRI, Shinkichi. Pin-ups. With a signed and numbered offset print by TAJIRI. Baarlo, X Press, 1968. Orig. printed envelop, containing signed title page, 11 photo's, 1 text leaf, 3 catalogue leafs and signed and numbered colophon. * First publication of Tajiri's own press, published in 250 signed and numbered copies. € 125,-
211 TATTJE, R. Zóó Fluistert de Heimvolle Sage ... Gedicht. [Gron., H.N. Werkman, 1942]. 17.7 x 16.7 cm. Oorspr. omslag met sjabloondruk ("roos") in groen en 3 kleuren rood op voorzijde en 2 kleine druksels in lichtrood en groen op binnenzijde omslag. 4 p. * Gedrukt door H.N. Werkman. - Tekst in zwart. - Gedrukt in ca. 8 ex. - Zie hierover: Ate Zuithoff, "Hendrik Werkman en De Blauwe Schuit", pag. 74. - Cat. Hot Printing 42-g5. € 2000,-
212 THOMAS, Dylan - MAUD, Ralph and GLOVER, Albert. Dylan Thomas in print. A bibliographical history. Pittsburgh, Univ. Press, 1970. Cloth. 276 p. € 25,-
213 TINGUELY, Jean - HULTEN, Pontus. Jean Tinguely "Meta". With original more colour drawing, created by Tinguely's machine "Meta-matic no. 8" and signed by Tinguely in pencil. Paris, Pierre Horay, 1973. Orig. decorated plasticized fabric, resembling a briefcase complete with metal lock and handle. Illustr. b/w and c. (incl. overlays and fold-outs) and with an EP vinyl record. 363 p. * Fine copy of the French edition of this elaborately designed book-object by Tinguely in the orig. cardboard box. - Some rust due to the iron pins. - Sounds belonging to Hulten's book "Meta", Propyläen Verlag, Berlin, 1972. € 900,-
214 TOORN, Willem van. Een kraai bij Siena. Amst., Jaap Meijer, 1978. Oorspr. linnen met stofomslag. Onafgesneden. 21 p. * 1ste druk. - Oplage: 50 ex., gedrukt in zwart en blauw op Zerkall-Bütten. - Uitgave 69. € 150,-
215 TSCHICHOLD, Jan. Typografische vormgeving. Vertaald door CHARLES NYPELS. Amst., Duwaer, 1938. Oorspr. linnen. Met talrijke drukspecimen (w.o. in kleur). 107 p. * 1ste druk. - Typogr. verz. JAN TSCHICHOLD. € 75,-
216 VALK, Hendrik. Erotiek en Religie. 9 eenzijdig bedrukte dubbele bladen met teksten en 9 tekeningen, geheel in ZEEFDRUK uitgevoerd en waarvan er 7 deels met waterverf HANDGEKLEURD zijn. Amst., Eigen beheer, z.j. 4to. Oorspr. omslag in ZEEFDRUK. * Oplage: 25 genumm. ex., gesigneerd door auteur/kunstenaar en lithograaf. - Fraai ex. € 1.450,-
217 VERHAGEN, Hans. Peintures passionnelles. Met orig. genumm. en gesign. zeefdruk in rood en oker. Amst., Forum Galerie, 1988. Oorspr. mapje met 16 bladen. Geïll. z/w en kl. * Oplage: 500 ex. - Een van de 100 ex. met de zeefdruk. € 100,-
218 VERLAINE, Paul. Romances sans paroles. Den Haag, De Zilverdistel, 1913. Sm. 4to. Red gilt morocco (STUDIO ARS LIBRI), orig. wrappers preserved. Uncut, top gilt. 48 p. * DE ZILVERDISTEL 10. - Printed on Japanese paper in 130 copies in red, blue and black. - Typogr. supervision P.N. VAN EYCK. - Printed by Joh. Enschedé en Zonen with the characters of Peter Schoeffer von Gernsheim. - Fine copy. € 725,-
219 VERWEY, Albert. Het eigen rijk. Den Haag, De Zilverdistel, 1912. Later zwart marokijn, rug verguld; titel deel van oorspr. omslag ingeplakt. Onafgesneden. 144 p. * DE ZILVERDISTEL 4. - 1ste druk. - Oplage: 100 ex. - Typogr. verz. J.C. BLOEM, P.N. VAN EYCK en J GRESHOFF. - Gedrukt door Joh. Enschedé en Zonen met 17de eeuwse karakters van H. Claesz. - Mooi ex. - Prospectus meegebonden. - In schuifhoes. € 475,-
220 VESTDIJK, Simon. De bruine vriend. Met 5 etsen door SIMON KOENE. Utr., De Roos, 1982. 4to. Linnen. 63 p. * Oplage: 175 ex. gedrukt op Hahnemühle. - Typogr. verz. ALFONS VAN HEUSDEN. - D.R. 122. € 200,-
221 - -. Negen jeugdverhalen. Met een nawoord van MAARTEN 'T HART. Amst., Cornamona Pers, 1981. Oorspr. half leder. Onafgesneden. 208 p. * 1ste druk. - Oplage: 475 ex. - Een van de 175 ex. op Hollands Druk; een van de XXV gebonden in half leder; in cassette. € 250,-
222 - -. Rondgang door het jaar. Bezorgd door T. VAN DEEL. Amst., Jaap Meijer, 1977. Linnen met stofomslag. Onafgesneden. 25 p. * Oplage: 35 ex. gedrukt in groen en zwart op Zerkall-Bütten. - Uitgave 43. € 375,-
223 - -. Rumeiland. Rott., Nijgh, 1940. Linnen (belettering rug verdwenen). 358 p. * 1ste druk. - Ex. met opdracht, gedat. Doorn 6-1-'62. € 100,-
224 VIERENDELEN. Gedichten van HANS ANDREUS, REMCO CAMPERT, HUGO CLAUS & SIMON VINKENOOG. Parijs, Eigen beheer, September 1951. Oorspr. omslag (ontw. HUGO CLAUS). Onafgesneden. 16 p. * 1ste druk. - Oplage: 100 ex. - Zeldzaam.- Slagter 18. € 875,-
225 VILLON, François. Oeuvres: Le Lais, le Testament et ses ballades. Den Haag, Kunera Pers, 1926. Overlapping limp vellum. Uncut. 138 p. * KUNERA PERS 3. - Printed in 110 copies with the "Disteltype" designed by LUCIEN PISARRO in red blue and black by J.F. VAN ROYEN on his hand press on handmade paper. - Fine copy. € 800,-
226 WARHOL, Andy. America. Photographs by ANDY WARHOL; text by ANDY WARHOL and BOB COLACELLO. N.Y., Harper & Row, 1985. 4to. Orig. silver wrappers. With numerous photographs b/w. 224 p. * 1st edition. - A very good copy, signed by Warhol on upper cover and additionally signed opposite the contents page. - Added: Folded card, invitation: You are invited to a reception honoring Andy Warhol of the publication of his new book AMERICA by Harper & Row, Thursday Oct. 31st 5.30-7.30 pm ... With portrait of Warhol on front with text "Celebrate Halloween with Andy Warhol" and inside description of the book. € 975,-
227 WARREN, Hans en MOLEGRAAF, Mario - KAVÁFIS, K.P. Twaalf gedichten. Met een orig. ets door HANS ABBING. Utrecht, Sub Signo Libelli, 1932 [= 1982]. Linnen met goudstempel. Onafgesneden. Geïll. z/w. 26 p. * Oplage: 58 ex. [ipv de in het colofon vermelde 60] - Een van de 35 ex. in linnen. - Breugelmans 92. € 250,-
228 WASMUTHS MONATSHEFTE FÜR BAUKUNST UND STÄDTEBAU. Jhrg. 15. Berlin, Wasmuth, 1931. 4to. 12 in 11 parts. Illustr. b/w. * Complete year. € 125,-
229 WATTS, Robert. Events. 49 (text) cards in diff. sizes. Amst., Willem de Ridder's European Fluxshop, ca. 1964. White cardboard box with title glued on lid. 13 x 15 x 2.3 cm. * Fine condition. - Silvermann Coll. 492. € 380,-
230 WEEMOEDT, Lévi. Typoscript voor "Weemoedt en Vrede". Met begeleidend briefje gedat. 17.IX, 1984. 28 bladen, div. formaten; een klein aantal met correcties. * Bij Bébert verschenen in 1985. - Uit de begeleidende brief [die een drukproef betreft die hier NIET aanwezig is]: Ziehier de correcties. Het zijn er nogal wat, want de zetter ... moet een eigengereid mens zijn, die er niet voor terugdeinst zelf aan het dichten te slaan .... - Toegevoegd: Typoscript voor een niet verschenen bundel "Quod licet Iovi / Non licet Lévi" volgens bijgevoegd getypt colofon bij Bébert te verschijnen in 1984. 6 gedichten. Met begeleidend schrijven gedat. 6.VIII. 1984. - In oorspr. envelop. € 380,-
231 WENDINGEN 1918:1. [Over ARCHITECTUUR en TOEGEPASTE KUNST]. Amst., De Hooge Brug, 1918. 4to. Oorspr. omslag (ontw. J.L.M. LAUWERIKS). Geïll. z/w. 20 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. - Bijdragen van H.Th. Wijdeveld, J.F. Staal, e.a. - Omslag als altijd wat gehavend. € 695,-
232 - -. 1918:8. HET PARK MEERWIJK te BERGEN. Amst., De Hooge Brug, 1918. 4to. Oorspr. omslag (ontw. C.A. LION CACHET). Geïll. z/w. 26 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. - Ontwerpen van J.F. Staal, P.L. Kramer, J. Blaauw e.a. - Zeer fraai gerestaureed ex. € 550,-
233 - -. 1918:12. TOOROP-NUMMER. Amst., De Hooge Brug, 1918. 4to. Oorspr. omslag (ontw. WILLEM VAN KONIJNENBURG). Geïll. z/w. 48 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. - Bijdragen van R.N. Roland Holst, A. Verwey, H.P. Berlage, A.J. Derkinderen, P.C. Boutens e.a. - Fraai ex. met prachtig gerestaureerd omslag. € 437,50
234 - -. 1923:2. RECLAMEBILJETTEN VAN NEDERLANDSCHE KUNSTENAARS II. Met kleurenlitho naar tekening van JAN SLUIJTERS. Amst., De Hooge Brug, 1923. 4to. Oorspr. omslag. Geïll. z/w. 38 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. € 120,-
235 - -. 1925:11/12. HET GEBOUW VAN DEN HAAGSCHEN BIJENKORF. Architect P.L. KRAMER. Met kleurenlitho op voor- en achterzijde omslag naar een tekening van J.M. LUTHMANN. Santpoort, Mees, 1925. 4to. Oorspr. omslag. Geïll. z/w. 42 p. * Typogr. verzorging H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. € 182,50
236 - -. 1927:12. NIEUWE CERAMIEK. Inl. H.E. VAN GELDER. Santpoort, Mees, 1927. 4to. Oorspr. omslag (ontw. TINE BAANDERS). Geïll. z/w. 20 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. € 250,-
237 - -. 1929:2. LEBEAU GLAS. Met kleurenlitho op voor- en achterzijde omslag door CHRIS LEBEAU. Santpoort, Mees, 1929. 4to. Oorspr. omslag. Geïll. z/w. 18 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. - Fraai ex. € 295,-
238 - -. 1929:3. DIEGO RIVERA. Amst., De Hooge Brug, 1929. 4to. Oorspr. omslag (ontwerp VILMOS HUSZAR). Geïll. z/w. 24 p. * Typogr. verz. H TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. - Goed ex. met wat minimale spatjes - Zeldzaam. € 350,-
239 - -. 1930:3. NEDERLANDSCH PAVILJOEN TE ANTWERPEN 1930, ontworpen door H.TH. WIJDEVELD. Santpoort, Mees, 1930. Oorspr. omslag (ontw. W. ROZENDAAL). Geïll. z/w. 28 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. € 97,50
240 - -. 1930:10. GLASWERK VAN DE N.V. GLASFABRIEK 'LEERDAM' TE LEERDAM. Santpoort, Mees, 1930. 4to. Oorspr. omslag (ontw. A.D. COPIER). Geïll. z/w. 24 p. * Typogr. verz. H.TH. WIJDEVELD. - Gebonden als blokboek. - Inl. van KAREL WASCH. - Hfz. werk van A.D. Copier en plastieken van Lucienne Bloch. - Klein stukje van onderhoekje van omslag ontbreekt. € 235,-
241 WERKMAN, H.N. Blauwe Schuit compleet € 110.000,-
242 - -. Getrouwd SIEP van den BERG en FIE WERKMAN 15 Juli 1943. Vouwblad. Met sjabloondruk in 5 kleuren op voorzijde en tekst in zwart op pag. 3. * Cat. Hot Printing 43-g8. € 1000,-
243 - -. - HOT PRINTING. A complete issue compiled by H.N. WERKMAN with one poem by himself (printed on brown paper), a cover and 2 "hot printing's" all signed with printed initials "h.n.w." in the right under corner. 1935/1937, (4 pp, 3 blanc) [the cover], 4 leaves (one blanc). 32.1 x 24.9 cm. * Issue compiled by Hendrik Werkman, of which only a very few are known. The cover is the very famous print, titled "hot printing" and printed in a very limited number of copies, and several times used as the cover for the editions Hot Printing, as it was used here, the real purpose! Werkman published this hot printing, in several combinations [mostly 2 prints and 1 or 2 text-leaves], published in a very small number of copies. This copy contains the prints HP 11 [profile facing right] and HP 14 [retrospect] and his text "hoopvol begin 1936". As it was sent (or distibuted by Werkman on his bicycle) there is one extra fold in the middle, but that is not very visible. - Overall a very, very fine example.
THIS IS ONE OF THE EARLIEST APPLICATIONS OF THE SO-CALLED STENCIL TECHNIQUE. - The series under the title HOT PRINTING, are realized in 1935 and 1936 and consist of 20 (including the cover) different prints. which are very rare. These are also the first prints, made by Werkman in small editions, but comparing them, they are all unique! With the [cover] print which Werkman gave the name hot printing was also born the name Werkman used for this special way of printing for which he is famous all over the world. - Cat. Hot Printing 35-g1; Zuithoff: Hot printing, pp. 15-20.
To this compilation is added an almost complete set of the hot printing prints and consist of [numbers according to Jan Martinet]:
1. an extra example of the cover "hot printing", double page leaf - spine torn [HP 35-g1];
2. "hot printing" 1: racehorses [HP 35/37-23];
3. "hot printing" 2: men with little dogs [HP 35/37-24];
4. "hot printing" 3: woman in green [HP 35/37-25];
5. "hot printing" 4: porcelain doll [HP 35/37-26];
6. "hot printing" 5: woman with medicine bottle [HP 35/37-27];
7. "hot printing" 6: skipper [HP 35/37-28];
8. "hot printing" 7: two masks [HP 35/37-29];
9. "hot printing" 8: woman with yellow shawl [HP 35/37-30];
10. "hot printing" 9: seated woman [HP 35/37-31];
11. "hot printing" 10: composition with human figure [HP 35/37-32];
12. "hot printing" 11: profile facing right [HP 35/37-33];
13. "hot printing" 12: composition [HP 35/37-34];
14. "hot printing" 13: little man at table [HP 35/37-35];
15. "hot printing" 15: nude on sofa [HP 35/37-37];
16: "hot printing" 15 (variant): nude on sofa [HP 35/37-37]
17: "hot printing" 16 recto: violoncello [HP 35/37-38(a)];
18: "hot printing" 16 verso: violoncello [HP 35/37-38(b)];
Not available in the single leaves: "hot printing" 14: retrospect [HP 35/37-36], (but available in the above mentioned issue); "hot printing" 17: harbour [HP 35/37-39] and "hot printing" 18: composition with playing cards [HP 35/37-40], of which only one copy is known.
All leaves have a very very small damage (1-2 square cm.) at the bottom of the leaves and not affecting the image, due to probably fluid, except (according to the nos above) 6, 14, 16, 17/18, which are in MINT condition. Also available in this rare and unfindable collection 3 other text leaves, written and printed by Werkman: "februari aanbieding", "leve de poëzie" and "gestadige beweging", all printed on brown paper, aprox. 32.5 x 20 cm.
A remarkable collection and - in my opinion - in very good condition. - As mentioned above: Werkman created and printed these prints as a number of "illustrations" to distribute them together with some of his "poems", but only a very few were distributed in that way. All prints (and also his poems) were printed in very limited editions. - The collection as offered here is REALLY THE ONLY ONE I KNOW! in private hand, and in fact in very good condition. € 145.000,-
244 - -. Preludium. Gron., Werkman, 1938. Oorspr. omslag met sjabloondruk in kleuren op voor- en achzijde. Met 9 druksels in kleuren in diverse technieken. 16 p. * Gedrukt in een zeer beperkte oplage. - Preludium is een van de weinige boekjes van Werkman die niet alleen door hem geïllustreerd en gedrukt werd. maar waarvoor hij ook alle teksten schreef. Het werd uitgegeven als reactie op het Vrije-Bladen-cahier De Ploeg 20 jaar door Hendrik de Vries en Johan Dijkstra. Klein scheurtje in achterzijde omslag gerestaureerd, verder een fraai ex. - Cat. Hot Printing 38-g2. € 4.950,-
245 WERKMAN - GRIESHABER, H.A.P., HENKELS, F.R.H., SANDBERG, W., a.o. Hommage à Werkman. With numerous facs. in colour of Werkman-prints and originals by H.A.P. GRIESHABER, R. GREGOR, H. SCHWÖBEL, E. KIESS, R. UBAC, W. RENZ, H.M. ERHARDT a.o. Stuttgart, Eggert, 1958. Orig. half cloth. 264 p. * Rare and in nearly mint condition. € 750,-
246 WILDE, Oscar. Intentions. The decay of lying; Pen pencil and poison; The critic as artist; The truth of masks. London, Osgood, McIlvaine & Co., 1894. Orig. green cloth, gilt titles to spine and front (design CH. RICKETTS) (spine somewhat browned). Uncut. (8), 258, (4) p. * 2nd edition, printed in 1000 copies; one of the 500 copies with London imprint, which are quite rare. - Good copy. - Mason 342. € 150,-
247 - -. Poems. Together with his Lecture on the English Renaissance (Now first published). Paris, No publisher, 1903. Orig. cream cloth (spine browned). Uncut. (4), 216 p. * Pirated edition, printed in 250 copies (this one numbered but probably later). - Mason 607. € 70,-
248 - -. Salomé (imprimée d'apres l'édition originale, 1893). With 7 copper-engravings by JEAN-PAUL VROOM. Utr., De Roos, 1949. Half vellum. Uncut, top gilt. 80 p. * Printed in 175 copies in red and black by Joh. Enschedé en Zonen. - Typogr. supervision: J. VAN KRIMPEN. - D.R. 15. - Added: An extra suite of the engravings, each in 3 states, all signed by the artist. € 495,-
249 WOESTIJNE, Karel van de. Christophorus. Met 6 houtsneden en initialen door JOZEF CANTRÉ. Antw., De Sikkel, 1926. 4to. Oorspr. linnen. Onafgesneden. 94 p. * 1ste druk. - Oplage: 110 ex. - Een van de 100 ex. op Van Gelder. Heel licht roestvlekkig. € 500,-
250 WORM, Piet. Nanne's Reis. Verteld en op steen geteekend door PIET WORM. Maastricht, A.A.M. Stols, 1938. 4to. Oorspr. gedec. karton. Geheel in kleurenlithografie en bruin uitgevoerd. 24 p. * Fraai ex. van dit zeldzame boekje, gedrukt door C. Van Leer en Co te Amsterdam. - Van Dijk 445. € 200,-